8 sygnałów, świadczących o tym, że masz kłopoty z pieniędzmi

8 sygnałów, świadczących o tym, że masz kłopoty z pieniędzmi

Wiele osób ma problemy z finansami i wcale nie zdaje sobie z tego sprawy. Oszukują się sami przed sobą, zaprzeczając temu, że skłonność do trwonienia pieniędzy nie jest ich problemem, chociaż często prawda jest zupełnie inna. Skąd wiadomo, że problem z finansami nie dotyczy również nas? Zobacz, jakie oznaki mogą towarzyszyć problemom finansowym.

Rachunki za opłaty i raty kredytów płacisz z coraz większym opóźnieniem

Zdarzyło ci się zapłacić rachunek za telefon, za prąd, ratę kredytu z opóźnieniem? Przypomnij sobie, co było tego powodem. W natłoku obowiązków po prostu zapomniałeś o terminie płatności, czy nie miałeś wystarczającej gotówki i nie byłeś w stanie zapłacić należności na czas. Nieterminowość w opłatach to jeden z objawów problemów finansowych. Jeśli zdarzają ci się zaległości w opłatach, oznacza to, że masz problem z finansami.

Cały czas masz pustkę w portfelu

W połowie miesiąca już brakuje ci pieniędzy i zastanawiasz się, na co poszła cała twoja wypłata? Nie możesz sobie przypomnieć, co stało się z większością twojej gotówki? Takie niekontrolowane wydawanie pieniędzy świadczy o braku kontroli nad domowym budżetem i o poważnych kłopotach z pieniędzmi.

Odczuwasz potrzebę wydawania pieniędzy

Dostałeś wypłatę i od razu wybrałeś się na zakupy? Jeśli odczuwasz potrzebę wydawania, gdy tylko posiadasz większą gotówkę, to jest to na pewno bardzo zły objaw.

Kupujesz rzeczy bez zastanowienia

Robisz listę zakupów przed wyjściem do sklepu? Czy zastanawiasz się przed każdym większym zakupem? Czy kupujesz bez zastanowienia, a swoje wydatki analizujesz dopiero, gdy w portfelu brakuje już pieniędzy? Takie trwonienie pieniędzy jest kolejnym objawem poważnych problemów z finansami.

Kupujesz rzeczy, na które cię nie stać

Bardzo często marzą nam się rzeczy, których cena niestety przekracza nasze możliwości finansowe. Jeśli nie jesteś w stanie realnie podejść do zakupów i rzetelnie odpowiedzieć sobie na pytanie : czy mnie na to stać, oznacza to, że nie radzisz sobie z właściwym gospodarowaniem pieniędzmi.

Wydajesz pieniądze których nie masz

Osoby, które mają problemy z finansami, często wydają pieniądze, których nie mają robiąc debet na swoim koncie. Żyją na kredyt, który powiększa się z miesiąca na miesiąc. Po pewnym czasie orientują się, że ich miesięczne przychody wystarczają jedynie na spłatę zaciągniętych długów.

Spłacasz jedynie minimalne kwoty na swojej karcie kredytowej

Chętnie korzystasz z karty kredytowej, jednak gdy przychodzi termin płatności przelewasz jedynie minimalną wymaganą kwotę?  Nie zastanawiasz się nad kosztami i wysokim oprocentowaniem, które wiążą się z korzystaniem z karty kredytowej? Bez wątpienia masz problem z pieniędzmi.

Sądzisz, że pieniądze są kluczem do szczęścia

Pieniądze szczęścia nie dają, to prawdziwe powiedzenie. Mogą one poprawić standard życia i ułatwić wiele rzeczy, jednak nie pomogą w poprawieniu relacji z ludźmi, sferze uczuciowej, a tym bardziej nie sprawią, że będziesz szczęśliwszy. Aby być naprawdę szczęśliwym potrzeba znacznie więcej. Jedynie osoby, które mają problem z finansami uważają, że to właśnie pieniądze są kluczem do sukcesu i szczęścia. Tak naprawdę, nie ma nic bardziej złudnego.

Dodaj komentarz