Handel internetowy-jak wysyłać zamówienia do klientów?

Handel internetowy-jak wysyłać zamówienia do klientów?

Każdy, kto zajmuje się sprzedażą przez Internet doskonale wie, że wysyłka jest bardzo ważnym etapem procesu sprzedażowego. Często to właśnie od tego, jak szybko przyjdzie paczka oraz jak będzie zapakowana zależy czy klient wróci na kolejne zakupy.

W jaki sposób można wysyłać zamówienia internetowe?

Obecnie sprzedawcy mają wiele możliwości wysyłania towarów do nabywców. Ważne jest jednak, by wybierać takie wysyłki, jakie cenią sobie szczególnie klienci. Dużym błędem jest ignorowanie ich potrzeb i oferowanie na przykład tylko jednego sposobu sprzedaży. Niestety wiele firm ciągle tak postępuje i wysyła przedmioty tylko kurierem z przedpłatą, gdzie wysyłka dodatkowo nie jest tania. Każdy sprzedawca powinien pamiętać, że jest wiele rodzajów wysyłek i warto z tego korzystać. Jeśli ktoś sprzedaje przedmioty małe, lekkie i o niskiej wartości może je wysyłać pocztą, licząc się jednak z tym, że takie przesyłki idą wyjątkowo długo. Najpopularniejszą formą wysyłek w sklepach internetowych są wysyłki kurierskie z uwagi na fakt, że dochodzą one na drugi dzień i są dostarczane bezpośrednio pod adres. W dzisiejszych czasach wręcz nie można nie oferować wysyłki kurierskiej. Z kolei osoby, które nie mają jak odebrać przesyłek od kuriera cenią sobie bardzo odbiory w punktach. Mogą to być odbiory na poczcie, w sklepie czy na stacji benzynowej. Jeszcze wygodniejszą opcją są paczkomaty, bo w tym przypadku paczki można odbierać przez całą dobę.

O czym jeszcze warto pamiętać, planując działania związane z przesyłkami?

Jak już wspomnieliśmy, przesyłki kurierskie są niezbędne w oferowanych formach dostawy, jednocześnie nie warto pomijać przesyłek pobraniowych. Wielu sprzedających obawia się tej formy, bo jeśli klient nie odbierze takiej przesyłki, to sprzedawca ponosi stratę. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że jest bardzo wielu klientów nieufnych, którzy obawiają się robić przelewy nieznanym osobom i chcą płacić przy kurierze. Ponadto, wśród osób, które wybierają przesyłki pobraniowe są klienci, którzy nie mają aktualnie pieniędzy na koncie albo korzystają z tradycyjnej bankowości i mają daleko do punktów obsługi. Oprócz wyboru dobrego przewoźnika i zapewnienia atrakcyjnej ceny trzeba pamiętać też o bezpiecznym pakowaniu przesyłek. Pakowanie zamówień to coś, na czym nie można oszczędzać, bo jeśli klient dostanie uszkodzony przedmiot z całą pewnością będzie niezadowolony i będzie go reklamował, co spowoduje niepotrzebną pracę i koszty. Bardzo ważne jest także, aby przesyłki nadawać jak najszybciej. Wielu klientów właśnie, dlatego wybiera zakupy internetowe, bo liczę na to, że szybko będą mieli upragniony przedmiot u siebie w domu.

Dodaj komentarz