Wycinanie laserowe blach i innych komponentów — komu zlecić?

Wycinanie laserowe blach i innych komponentów — komu zlecić?

Cięcie laserowe to jedna z nowoczesnych metod obróbki mechanicznej. Wykorzystuje się ją głównie w celu nadania pożądanego kształtu blachy lub innych tego typu komponentów. W przeciwieństwie do innych urządzeń laser pozwala uzyskać znacznie lepszą precyzję w znacznie krótszym czasie.

Jak działa laser wycinarki?

Wycinanie laserowe to gwarancja ogromnej precyzji oraz wysokiej jakości cięcia, które można osiągnąć w niesamowicie krótkim czasie. Maszyna obrabia komponenty przy użyciu czynnika tnącego, czyli niezwykle gorącego promienia laserowego oraz gazu technicznego.

W zależności od urządzenia i jego mocy cięcie laserowe może zostać przeprowadzone jedną z trzech metod: spalania, stapiania lub sublimacji.

Laserem można bezpiecznie ciąć różne materiały, które głównie wykorzystuje się w powszechnej obróbce przemysłowej. Może być to zatem stal (w tym również szlachetna), aluminium, czy metale kolorowe, a także tworzywa sztuczne, szkło, drewno lub ceramika.

Oczywiście jedna wycinarka nie potnie tego wszystkiego. Aby maszyna podołała zadaniu, musi mieć odpowiednie parametry techniczne i moc. Z tego powodu na rynku znaleźć można różne firmy oferujące usługi cięcia laserowego konkretnych materiałów. Ich oferta różni się także jakością, która jest zależna od doświadczenia i samej maszyny.

Zastosowania laserów w przemyśle

Lasery w przemyśle to coraz chętniej wykorzystywane rozwiązanie. Stoi za tym niezwykła precyzja, którą można dzięki nim osiągnąć, jak i również niesamowicie krótki czas, w którym maszyna tnie dany komponent. W przypadku seryjnego cięcia blachy, czy innych rzeczy jest to niezwykle przydatne, ponieważ pozwala uzyskać idealnie pocięty element — nawet z bardzo małymi wcięciami w środku — w bardzo krótkim czasie.

Z tego powodu wycinanie laserowe znajduje największe zastosowanie w przemyśle. Najczęściej wykorzystuje się je w celu:

  • cięcia;
  • drążenia otworów;
  • znakowania;
  • obróbki powierzchniowej
  • spawania.

Obecnie żadna inna maszyna ani urządzenie nie jest w stanie dorównać precyzji i szybkości wycinarki laserowej. Dzięki temu możliwe jest wycięcie nawet najbardziej skomplikowanego kształtu — i to bez większego problemu.

Wycinanie laserowe — komu je zlecić?

Jeśli szukasz firmy, której zlecisz pojedyncze lub seryjne wycinanie laserowe różnych metalowych komponentów, to warto wybrać Gubad. Jest to firma specjalizująca się w:

  •  cięciu laserowym blach;
  • wycinaniu laserem CNC;
  •  cięciu laserowym fiber;
  • usługach cięcia CNC.

Gubad szybko i precyzyjnie zajmie się wycinaniem wszelkich metalowych komponentów, w tym części do maszyn, samochodów itp. Specjalistą możesz zlecić wycięcie metalowych elementów ozdobnych domu i ogrodu, jak i również wszelkiego rodzaju śrub, narzędzi, czy metalowych mebli. Warto odwiedzić stronę firmy Gubad i zapoznać się z jej rozbudowaną ofertą.

Dodaj komentarz