Jakie jest zastosowanie kryptowalut?

Jakie jest zastosowanie kryptowalut?

O kryptowalutach mówi się obecnie wszędzie – w mediach społecznościowych, telewizji, na blogach, w prasie, powstają też książki na ich temat. Da się swobodnie przejść przez życie, nie mając z kryptowalutami nic wspólnego, to jest nie kupując i nie użytkując ich, natomiast cieszą się one zainteresowaniem sporej ilości osób i ciągle pojawiają się kolejni chętni.

Najwięcej treści dotyczących kryptowalut skupia się na ich cenie, przyszłości, ewentualnie głośnych sprawach z nimi związanych. Można więc zacząć się zastanawiać, jakie jest w zasadzie ich zastosowanie i w jakich sposób można z nich korzystać. Wyjaśniamy!

Kryptowaluty to przede wszystkim środki płatnicze, ale też przedmioty inwestycji

Kryptowaluty można przelewać z portfela kryptowalutowego do portfela kryptowalutowego, a więc np. przekazywać je rodzinie, znajomym, czy też jako zapłata za usługi lub towary. Niektóre sklepy i platformy internetowe mają zintegrowane systemy płatności kryptowalutowych, dzięki którym można zapłacić kilkoma kliknięciami, chociaż wciąż nie jest to standardem (aczkolwiek w przyszłości może się to oczywiście zmienić).

Dużą zaletą przekazywania środków w formie kryptowalut jest wysoki stopień bezpieczeństwa i anonimowości takiej transakcji. Portfele kryptowalutowe nie są powiązane z danymi osobowymi, a w razie potrzeby kryptowaluty można zamienić na waluty tradycyjne i przeznaczyć je na wydatki, w przypadku których krypto nie jest jeszcze uznawaną formą płatności.

Obok bycia środkiem płatniczym krypto, podobnie zresztą, jak zwykłe waluty, jest także przedmiotem inwestycji. Krótko mówiąc, wiele osób kupuje kryptowaluty (czy to te bardziej znane, jak Bitcoin, czy mniej popularne) w nadziei, że uda się je później sprzedać drożej. Czy to w niedalekiej przyszłości, czy za parę miesięcy lub nawet lat. W praktyce jest to oczywiście nieco bardziej skomplikowane (żeby mieć realną szansę na zwrot z inwestycji, trzeba dobrze znać rynek kryptowalutowy i panujące na nim trendy), natomiast warto wiedzieć, że istnieje taka możliwość.

Czy krypto ma szansę wyprzeć tradycyjne waluty?

Trudno powiedzieć, co przyniesie przyszłość. Ciężko sobie wyobrazić, aby krypto całkowicie zastąpiło tradycyjne waluty, ale na pewno tkwi w tym środku płatniczym duży potencjał, który nie został jeszcze do końca zrealizowany.

Biorąc pod uwagę, że jest już jeden kraj, który przyjął kryptowalutę jako walutę oficjalną (Salwador), to tak naprawdę wszystko jest możliwe. Trzeba więc być cierpliwym i obserwować rozwój sytuacji, a także na bieżąco zapoznawać się z opiniami ekspertów.

Dodaj komentarz