Pożyczki pod zastaw nieruchomości – wygoda i minimum formalności

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – wygoda i minimum formalności

Jeśli firma potrzebuje uzyskać sporą sumę, i to najlepiej jak najszybciej, skierowanie się do banku nie zawsze będzie optymalną opcją. Choćby z racji na sporą ilość formalności i wysokie wymagania w zakresie zdolności kredytowej i historii kredytowej przedsiębiorstwa.

Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, którym zależy na czasie, są odpowiednie do sytuacji pożyczki pod zastaw nieruchomości (np. biura, magazynu, budynku mieszkalnego i nie tylko).  Od tradycyjnych produktów bankowych odróżnia je przede wszystkim niewielka ilość formalności, i to mimo zaangażowania w proces tytułowej nieruchomości. Poniżej wyjaśnimy, jak dokładnie to wszystko działa i co warto wiedzieć, zanim sięgnie się po takie zobowiązanie.

Z finansowania mogą skorzystać różnorodne firmy

Jak łatwo się domyślić, wspomniane na wstępie zdolność kredytowa i historia kredytowa nie odgrywają w przypadku pozabankowego finansowania pod zastaw tak dużej roli, jak przy próbie uzyskania finansowania w banku. Również staż firmy nie jest szczególnie istotny, co oznacza, że po dodatkowe środki mogą sięgnąć także start-upy, które nawet nie miały jeszcze okazji wykształcić jakiejkolwiek historii kredytowej, czy to pozytywnej, czy negatywnej.

Zamiast tego potencjalny pożyczkodawca zwróci uwagę przede wszystkim na wartość nieruchomości (to od niej będzie zależeć maksymalna kwota zobowiązania) i inne jej cechy charakterystyczne. Co istotne, przedsiębiorcy mają pozostawioną dużą swobodę w zakresie doboru nieruchomości będącej przedmiotem zastawu. Może to być nieruchomość o charakterze komercyjnym (lokal usługowy, zakład produkcyjny i nie tylko) lub mieszkaniowym (dom, mieszkanie etc.), należąca do pożyczkobiorcy, innej firmy lub osoby prywatnej. Finansowanie pod zastaw ogółem charakteryzuje się wysokim poziomem elastyczności, a warunki spłaty mogą zostać dopasowane pod wieloma względami do potrzeb pożyczkobiorcy.

Szybka decyzja i profesjonalne wsparcie

Kiedy już firma zdecyduje się na pożyczkę pod zastaw nieruchomości (względnie ruchomości, wierzytelności czy papierów wartościowych, ponieważ istnieją też takie możliwości), najlepiej, aby skontaktowała się w tej sprawie ze specjalistą. Pozwoli to szybko i bezboleśnie uzyskać zobowiązanie na optymalnych warunkach i porównać oferty różnych pożyczkodawców.

Eksperci zadbają o to, aby cały proces pozyskiwania potrzebnych środków przebiegł w pełni zgodnie z prawem, a przy tym nie wiązał się z żadnymi niepotrzebnymi komplikacjami, które przedłużyły by czas oczekiwania na decyzję potencjalnego pożyczkodawcy.

Dodaj komentarz