Wynajem nieruchomości komercyjnych – co warto wiedzieć?

Wynajem nieruchomości komercyjnych – co warto wiedzieć?

Najem komercyjny cieszy się coraz większym zainteresowaniem z wielu względów. Rynek nieruchomości komercyjnych stale ulega rozwojowi, co nie umyka uwadze osób zainteresowanych takim modelem biznesowym. Na czym polega wynajem nieruchomości komercyjnych i w jaki sposób wynajmować, aby obie strony umowy były bezpieczne?

Posiadanie nieruchomości, które mogą pełnić rolę lokali usługowych, biur czy magazynów to doskonała inwestycja, która w perspektywie czasu może stać się głównym źródłem dochodu. To nie tylko wygodne rozwiązanie, ale również niezwykle opłacalne, szczególnie w sytuacji, kiedy ceny nieruchomości stale rosną. Popyt na powierzchnie magazynowe czy usługowe stale rośnie, dlatego decydując się na taką inwestycję, możesz mieć pewność korzystnego wyboru. Zanim jednak przystąpisz do wynajmu, musisz zadbać o własne interesy i zastosować środki, które będą chroniły Twoją własność przed nieuczciwymi najemcami. Kluczem do bezpiecznego wynajmu jest prawnik nieruchomości Warszawa specjalizujący się w tej właśnie dziedzinie. Co należy zrobić, aby będąc wynajmującym, czuć się pewnie? 

Dobrze skonstruowana umowa najmu to podstawa

Dokumentem, który chroni obie strony w trakcie trwania stosunku najmu, jest oczywiście umowa. Chcąc udostępnić najemcy własny lokal usługowy lub biurowy, musisz się zabezpieczyć. Umowa będzie Cię chronić na wypadek niewłaściwego użytkowania lokalu lub nieterminowych płatności czy całkowitego ich braku ze strony najemcy. W umowie możesz również zawrzeć zapisy, które zabezpieczą Cię na wypadek wypowiedzenia umowy przez najemcę. 

Okoliczności, o których powinien pamiętać wynajmujący, jest jednak znacznie więcej, dlatego stworzenie umowy uwzględniającej wszelkie możliwe sytuacje bywa trudnym zadaniem. Oprócz tego musisz pamiętać, aby umowa była zgodna z prawem i nie wykraczała poza ustanowione przez nie ramy. Prowadząc działalność gospodarczą opierającą się na najmie komercyjnym, należy zwrócić szczególną uwagę na formalne aspekty umowy najmu. 

Powierz przygotowanie umowy specjalistom

Wiemy już, jak ważnym krokiem w procesie wynajmu nieruchomości, jest sporządzenie umowy. Wprawdzie w internecie dostępne są gotowe wzory umów, z których może skorzystać wynajmujący, jednak nie możemy mieć wtedy pewności, że uwzględnia ona wszystkie istotne dla nas aspekty. Najlepszą drogą do stworzenia bezpiecznego dokumentu jest skorzystanie z usług prawnika, który w kompleksowy sposób zbada nasze potrzeby w zakresie wynajmu. Na tej podstawie stworzy umowę zabezpieczającą wszystkie istotne dla nas interesy.

Dodaj komentarz