Co zyskuje przedsiębiorca zakładając konto firmowe?

Co zyskuje przedsiębiorca zakładając konto firmowe?

Firmowe transakcje mogą być wykonywane z kont osobistych, będzie to całkowicie zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Jeżeli jest to możliwe, to czy posiadanie konta firmowego ma sens? Na pewno tak. Zakładając konto firmowe każdy przedsiębiorca może oddzielić dokonywane transakcje prywatne od tych firmowych. Jakie są jeszcze zalety konta firmowego?

Ułatwiona księgowość

Zakładając konto firmowe znacznie ułatwimy pracę zatrudnionej w firmie księgowej. W chwili założenia konta firmowego jej praca staje się znacznie prostsza, gdyż transakcje firmowe zostają oddzielone od tych firmowych. Oddzielenie obu rodzajów tych transakcji jest wymieniane jako najczęstszy powód zakładania konta firmowego.

Prosta kontrola z ramienia urzędu skarbowego

Przebieg kontroli przez urzędników urzędu skarbowego jest znacznie prostszy w firmach, których właściciele zdecydowali się założyć konto firmowe.

W chwili kontroli urzędnikom okazujemy tylko dokumenty dotyczące transakcji wykonywanych z konta firmowego. Prywatne finanse nie znajdą się w kręgu ich zainteresowania, będą więc całkowicie bezpieczne.

Bogata oferta

Banki proponują klientom indywidualnym i firmom bardzo różnorodne produkty. Te dla firm są często oferowane z różnymi, bardzo korzystnymi opcjami dodatkowymi. Propozycje te nie są jednak skierowane do przedsiębiorców, którzy obsługują firmowe transakcje za pośrednictwem konta osobistego.

Posiadając konto firmowe każdy przedsiębiorca ma większe szanse nie tylko na otrzymanie kredytu inwestycyjnego, ale także ma możliwość skorzystania z produktów dodatkowych dostępnych tylko i wyłącznie dla firm.

Jak duże koszty wiążą się z kontem firmowym?

Wielu przedsiębiorców rezygnuje z konta firmowego, gdyż chcą uniknąć dodatkowych kosztów. Jednak koszty z tym związane można wliczyć w koszt uzyskania przychodu.

Można w te koszty wliczyć zarówno wydatki mając charakter jednorazowy, jak również te o charakterze cyklicznym. Co więcej, do rozliczenia wydatków związanych z prowadzeniem konta nie jest potrzebna faktura VAT.

Dodaj komentarz