Długopis czy cienkopis? Co wybrać?

Długopis czy cienkopis? Co wybrać?

W dzisiejszym świecie zazwyczaj do nauki i pracy służy nam komputer, jednak trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie bez akcesoriów piśmienniczych. Trudno jest wybrać najlepsze rozwiązania, gdyż rynek oferuje sporo pomysłów. Z pewnością nieraz zastanawialiśmy się, co wybrać – długopis czy cienkopis? Czym cechują się oba te przedmioty?

Zalety długopisu

Już od wielu lat długopisy i cienkopisy są najchętniej wybieranymi przyborami do pisania. Jeśli chodzi o długopis, został on wynaleziony prawie sto lat temu i szybko zyskał popularność na rynku. Początkowo był drogi, mimo to chętnie po niego sięgano. Przedmiot posiada obudowę, w której znajduje się wkład z tuszem. Umieszczona kulka w długopisie ma za zadanie rozprowadzać tusz na papierze. Przestrzeń między tą kulką jest tak mała, że tusz swobodnie wydostaje się z wnętrza i nie ma ryzyka rozlania.

Plusem jest to, że długopis w czasie kontaktu z kartką papieru stawia bardzo mały opór i nie przebija na drugą stronę. Ponadto, nie ma mowy o rozmazaniu. To ogromny atut zwłaszcza podczas podpisywania dokumentacji, gdzie ważna jest precyzja i estetyka. Co ciekawe, wkład często można wymieniać i taka forma jest chętnie wybierana przez miłośników tradycyjnych opcji.

Zalety cienkopisu

Nieco innym rozwiązaniem jest cienkopis, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Zazwyczaj posiada końcówkę z metalową podstawą, z której wystaje sztyft nasączony atramentem. Przedmiot odznacza się płynną linią pisania i ogromną wytrzymałością. Nadaje się wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka pigmentacja i precyzja. Zaletą jest fakt, że cienkopis pokochają zarówno osoby prawo, jak i leworęczne, gdyż cienka igłowa końcówka zapewnia bardzo dobrą linię pisania. Zastosujemy go praktycznie na każdym rodzaju papieru. Przyrząd piśmienniczy tego typu nada się też do kolorowania i występuje w wielu barwach.

Długopisy i cienkopisy są popularnymi przyrządami piśmienniczymi, które dają pożądane efekty. Wybór nie jest łatwy, dlatego warto wypróbować obie opcje i dostosować je do swoich oczekiwań.

Dodaj komentarz