Pracownicy z Ukrainy – zatrudnij pracowników z Flambir

Pracownicy z Ukrainy – zatrudnij pracowników z Flambir

Rozwój firmy opiera się nie tylko na wprowadzaniu nowych usług, czy produktów, ale także na powiększaniu kadry pracowniczej. Jednak szukanie nowego personelu jest czasochłonnym zadaniem. Tak samo rekrutacja. Ponadto wielu Polaków wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy, co przekłada się na mniejsze zainteresowania lokalnymi ofertami. Jak rozwiązać ten problem? Rozwiązaniem są pracownicy z Ukrainy, którzy podobnie, jak Polacy szukają pracy poza granicami swojego kraju. Postaw na pracowników z Ukrainy i rozwiń swoją działalność. 

Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy? 

Z naszymi wschodnimi sąsiadami mamy wiele wspólnego. Łączy nas podobna kultura i język z tej samej grupy. Dlatego asymilacja Ukraińców w Polsce nie jest większym problemem. Ukraińcy, którzy pracują w Polsce, chętnie uczą się polskiego, co więcej przychodzi im to bez większej trudności. Dzięki temu szybko możemy się porozumieć. 

Co więcej, pracowników z Ukrainy dotyczą uproszczone przepisy zatrudnienia. Oznacza to, że nie jest wymagane pozwolenie o pracę. Wystarczy, że wystawimy oświadczenie o zamiarze zatrudnienia. Musimy jednak pamiętać, że ograniczony jest okres, na który możemy zatrudnić pracownika z Ukrainy, nieposiadającego karty stałego pobytu. Wynosi on maksymalnie 6 miesięcy. Dlatego zatrudniając pracowników z Ukrainy, warto skorzystać z agencji, która zajmie się formalnościami w naszym imieniu. 

Pracownicy z Ukrainy – skorzystaj z pomocy agencji 

Pracowników z Ukrainy wyróżnia duża motywacja do pracy. Wielu z nich jest chętna brać dodatkowe zmiany, ponieważ są to nadprogramowe pieniądze. Co więcej, wykonują swoją pracę porządnie, ale w stosunkowo szybkim tempie. Wielu pracowników z Ukrainy przyznaje, że ich celem jest zarobienie, jak największej ilości pieniędzy w krótkim czasie. To przekłada się na motywację. Nic więc dziwnego, że pracownicy z Ukrainy mają wśród polskich pracodawców ugruntowaną dobrą opinię. 

Jednak, mimo że procedury zatrudnienia są uproszczone, to dalej zatrudniamy obcokrajowców, co wiąże się z pewnymi dodatkowymi formalnościami. Dlatego jeśli chcemy ich uniknąć, a dokładniej powierzyć ich kompletowanie komuś innemu, to warto skorzystać z pomocy agencji, takiej jak Flambir. Agencja zajmuje się rekrutacją pracowników oraz wszelkimi formalnościami związanymi z zatrudnieniem. Dzięki temu z głowy odchodzi nam kilka ważnych rzeczy. W czasie, kiedy agencja będzie szukać dla nas pracowników, my możemy się zająć innymi aspektami rozwoju przedsiębiorstwa.  

Dodaj komentarz