Usuwanie pluskiew – jak pozbyć się szkodników z mieszkania?

Usuwanie pluskiew – jak pozbyć się szkodników z mieszkania?

Pluskwy mogą przywędrować do nas od sąsiadów, możemy je także przynieść wraz z nowym meblem, z komunikacji miejskiej, a nawet z hotelu. Te małe pasożyty mimo, że nie są bardzo szkodliwe, to nikt nie chce z nimi dzielić mieszkania. Pluskwy zamieszkują materace, kanapy, tapczany, fotele i żywią się ludzką krwią. Zostawiają na ciele swędzące ugryzienia i zdecydowanie nie należą do przyjemnych doświadczeń. Jak pozbyć się tych szkodników? Zobacz najlepsze metody na usuwanie pluskiew warszawa

Pluskwy – jak je rozpoznać? 

Pluskwy to małe owady, które zamieszkują ludzkie siedziby. Odżywiają się krwią zwierząt ciepłokrwistych, więc na listę możemy wpisać także ludzi. Pluskwy osiągają od 5 do 6 mm, są brunatnego koloru i chociaż należą do grupy owadów, to nie mają skrzydełek i nie potrafią latać. Za to bardzo szybko się rozmnażają i wyjątkowo trudno jest się ich pozbyć. Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z pluskwami w domu? 

Pluskwy najczęściej zamieszkują materace, kanapy, fotele, tapczany i inne materiałowe miejsca, w których mogą łatwo się schować. Możemy przynieść je do domu na przykład z targu staroci, ale także z komunikacji miejskiej, lub mogą przywędrować do nas od sąsiadów. Pluskwy początkowo trudno znaleźć. Składają jaja, które nie przyciągają uwagi. Dopiero, kiedy zaczynają się rozrastać, pojawia się problem. Pluskwy najłatwiej możemy rozpoznać po ugryzieniach na ciele. Jeżeli zauważymy na skórze czerwone, opuchnięte i swędzące ugryzienia, to duże szanse, że mamy w łóżku nieproszonych gości. 

Pluskwy zostawiają także brązowe plamy oraz roznoszą w pomieszczeniu słodkawo-mdły zapach. Wyglądem przypominają pestkę jabłka, jeśli więc zacznie się ona poruszać, to znaczy, że jest to pluskwa. 

Usuwanie pluskiew – jak pozbyć się pasożytów?

Pluskwy są wyjątkowo trudne do wytępienia. Chociaż były bliskie wymarcia, to jednak udało im się odrodzić i ponownie atakują ludzkie mieszkania. Niestety domowe sposoby na pluskwy są zazwyczaj niewystarczające. W pierwszej kolejności musimy pozbyć się źródła problemu. Materac, kanapę, lub inny mebel, w którym pluskwy założyły gniazdo należy niezwłocznie wyrzucić. 

Drugim etapem jest dezynsekcja mieszkania. I tutaj warto skorzystać z pomocy specjalistów. Firmy zajmujące się usuwaniem pluskiem używają silnych środków chemicznych, które pozwalają na wyeliminowanie tych szkodników. Pamiętaj jednak, że na czas dezynsekcji musisz się wyprowadzić z mieszkania. Środki używane do usuwania pluskiew są bardzo silne. Za to wrócisz do czystego i pozbawionego szkodników mieszkania. 

Dodaj komentarz