Sprzedaż starego samochodu – gdzie i za ile?

Chcąc pozbyć się starego samochodu, zwłaszcza kiedy mamy już kupiony inny, nowy samochód najprościej dotąd było udać się z nim na pobliską giełdę samochodów. Obecnie czasy się nieco zmieniły i istnieje także skup samochodów za gotówkę, realizowany praktycznie od ręki i bez szczególnych wymagań.

Skup samochodów za gotówkę

Jest to rozwiązanie znacznie prostsze i szybsze, gdyż nawet jeśli samochód jest uszkodzony i nie jeździ samodzielnie Auto skup może odebrać go bezpośrednio z miejsca wskazanego przez klienta. Koszty odbioru zwykle pokrywa skup aut Łódź, jednakże w zależności od oferty, firma oferująca skup samochodów Warszawa może pobrać stosowną opłatę.

Tę kwestię należy uzgodnić z nabywcą samochodu, by uniknąć przykrych niespodzianek. Nie każdy skup aut odbiera samochody z terenu całego kraju, niektóre z firm działają jedynie lokalnie, na co także należy zwrócić uwagę. Mimo wszystko opcja sprzedaży samochodu za pośrednictwem skupu jest wygodniejsza, a i często bardziej opłacalna niż wizyta na giełdzie motoryzacyjnej.

Auto giełda samochodowa, komis samochodowy

Po pierwsze na giełdę należy dojechać, zapłacić opłatę za wjazd, jak również poświęcić cenny czas na realizację tegoż przedsięwzięcia, dodatkowo nie ma się w zasadzie żadnej gwarancji, iż od razu sprzedamy samochód, zwłaszcza w cenie która nas interesuje. Niestety samochody uszkodzone mają zdecydowanie mniejsze szanse na sprzedaż na giełdzie, gdzie większość kupujących zainteresowana jest samochodami nie wymagającymi wkładu finansowego, gotowymi do jazdy od zaraz. Wystawiając samochód do sprzedaży czy to przez ogłoszenie internetowe, czy jadąc na giełdę, oddając do komisu należy zadbać o jego sprawność i jak najlepszą prezencję, jeżeli zależy nam na osiągnięciu jak najwyższej ceny za auto. Tymczasem korzystając z oferty, jaką prezentuje auto skup Warszawa nie trzeba się martwić o czystość samochodu i nieskazitelność lakieru, czy tapicerki. Oczywiście każda usterka i uchybienie będzie odpowiednio wycenione, jednakże mamy w tym przypadku pewność szybkiej sprzedaży bez wkładu finansowego i pracy w przywrócenie świetności samochodu, czy to uszkodzonego, czy też nie pierwszej młodości.

Skup samochodów uszkodzonych za gotówkę

Zaletą, jaką posiada skup samochodów uszkodzonych jest odbiór samochodu, czy też wraku samochodu od klienta, jak również możliwość negocjacji wycenionej wartości samochodu. Dodatkowym atutem tej opcji zbycia pojazdu jest gwarantowany zwrot nadpłaconych składek ubezpieczenia OC i AC, gdyż skup samochodów nabywa samochody ubezpieczając je we własnym zakresie. Oprócz tego skup samochodów umożliwia otrzymanie zapłaty za odkupowane auto w gotówce, co dla wielu osób jest priorytetem.

Kolejnym z atutów jakie sprawiają, ze skup samochodów jest atrakcyjnym wyjściem dla osób mających auto na zbyciu jest to, iż transakcja jest pewna, bez konieczności poświęcania czasu na informowanie klientów o stanie i cenie samochodu, przeprowadzanie oględzin, jazd próbnych i negocjacje z potencjalnymi nabywcami. Sprzedając samochód firmie skupującej samochody nie musimy martwić się o przygotowywanie dokumentów, formę umowy itp. formalności. Co więcej firmy zajmujące się skupem samochodów używanych zapewniają własną wycenę samochodu dla osób, które nie orientują się w rynkowej wartości swojego samochodu. Korzystając z usług, jakie oferuje auto skup mamy zagwarantowane bezpieczeństwo transakcji oraz jasne jej warunki.

Podsumowując, skup samochodów za gotówkę jest obecnie najbardziej komfortowym sposobem zbycia pojazdu, wyprzedzając dotychczasowo popularne formy sprzedaży, również ogłoszeń internetowych, wystarczy bowiem jeden telefon do wybranego skupu samochodów, by problem sprzedaży samochodu uznać za przeszłość.