5 gadżetów ułatwiających pracę z domu

5 gadżetów ułatwiających pracę z domu

Coraz więcej osób pracuje zdalnie, czyli z domowego zacisza, co jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Na szczęście obecnie na rynku dostępnych jest wiele gadżetów, które ułatwiają życie i uprzyjemniają je. Nie brakuje też takich, które przydadzą się w codziennej pracy. Wybór jest ogromny, dlatego warto dobrze przemyśleć swoje potrzeby i preferencje, wybierając kilka z nich. We wszystkim trzeba zachować umiar, bo nadmiar różnych gadżetów może przytłoczyć i wręcz rozpraszać, co wpłynęłoby negatywnie na efektywność w pracy.

Jakie gadżety przydadzą się do pracy na home office?

Dobre dobrane biurko do komputera i ergonomiczne krzesło obrotowe z podłokietnikami to podstawa w przypadku pracy zdalnej. Na tym jednak nie koniec, bo do dyspozycji jest wiele dodatkowych gadżetów, które zapewniają wygodę i sprawne wykonywanie swoich zawodowych obowiązków. Pracując w domu, potrzebne będą akcesoria, które umożliwią komunikowanie się z klientami czy współpracownikami. Rozmowa telefoniczna czy nawet przez komunikator internetowy może być jednak niewystarczająca. Na szczęście obecnie można łączyć się szybko i wygodnie z innymi poprzez np. Skype. Potrzebna będzie do tego kamera internetowa – są w nią wyposażone praktycznie wszystkie laptopy, ale różnie bywa z jakością wyświetlanego obrazu. Warto wobec tego zainwestować w porządny sprzęt – zewnętrzna kamera internetowa jest niezbędna w przypadku użytkowania komputera stacjonarnego.

Praca na komputerze wiąże się z tworzeniem różnych plików, ich przesyłaniem i pobieraniem. Konieczne jest posiadanie wystarczającej ilości miejsca na przechowywanie tego wszystkiego. Transfer danych w chmurze to jedno, ale warto mieć zawsze pod ręką pendrive. Można zabrać go z łatwością ze sobą, przenosić za jego pomocą dane między różnymi urządzeniami. Będzie to też zabezpieczenie przed awarią sprzętu komputerowego, drukarki czy braku prądu. Przekazywanie dokumentów współpracownikom czy klientom za pomocą pendrive jest najwygodniejszym sposobem.

Co warto jeszcze kupić?

W przypadku pracy zdalnej idealnie sprawdzają się słuchawki z mikrofonem, które będą przydatne też do prowadzenia rozmów online przed kamerą internetową. Umożliwia ona przeprowadzanie rozmów i konsultacji telefonicznych. Istotne będzie to, aby dobrze tłumiły hałasy z zewnątrz, szczególnie jeśli nie mieszka się samemu. Jeszcze większym udogodnieniem będą słuchawki bezprzewodowe Xiaomi, dzięki czemu znika problem ze splątanym się kablem, który ogranicza swobodę ruchów. Wystarczy, że wypnie się z gniazdka i słuchawki przestają działać. W przypadku tych bezprzewodowych nie ma tego typu problemów, wystarczy pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora. Najpopularniejsze są modele wyposażone w moduł Bluetooth – zapewniają szybkie, łatwe  stabilne połączenie. Taki wielofunkcyjny gadżet przyda się także do słuchania muzyki czy oglądania filmów przed ekranem komputera.

Kolejnym ułatwieniem życia osoby pracującej w domu przy komputerze będzie podgrzewacz USB utrzymujący temperaturę – można cieszyć się ciepłym napojem przez dłuższy czas, bez konieczności częstego przerywania pracy, w celu zaparzenia kawy czy herbaty. Częstym problemem jest zapominanie o napoju, będąc zajętym pracą, dlatego taki podgrzewacz sprawdzi się idealnie. Warto wyposażyć się także w praktyczny gadżet w postaci organizera na biurko, dzięki czemu wszystko będzie w jednym miejscu i w zasięgu ręki – zniknie problem z traceniem czasu na szukanie akcesoriów biurowych, co usprawni codzienne obowiązki.

1 Comment

Dodaj komentarz