Czy opłaca się holować samochód samodzielnie?

Czy opłaca się holować samochód samodzielnie?

Jak każdy zapewne zdaje sobie sprawę, kiedy przychodzi do holowania samochodu mamy dwie opcje: laweta 24h Słubice lub holowanie na lince holowniczej z pomocą innego pojazdu. Oczywiście, bardziej zachęcająca wydaje się opcja druga, ponieważ nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych i możemy ją zaimplementować (niemal) samodzielnie. Wydawać by się więc mogło, że holowanie Słubice jest w większości przypadków zbędne i najlepiej jest poradzić sobie samemu. Czy jest tak w rzeczywistości?

Wady i zalety holowania na lince holowniczej

Można twierdzić, że taki sposób holowania nie ma wad. Rzeczywiście, jest bezpłatny (o ile ktoś, na przykład inny członek rodziny, będzie skłonny nam pomóc za darmo), a do tego często szybciej go zorganizujemy, niż przyjechała by do nas laweta. Jednak na tym pozytywy się w zasadzie kończą. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że holowanie na lince holowniczej jest ściśle regulowane przez Kodeks Drogowy i mniej lub bardziej świadomie łamie przepisy. W ten sposób narażają się one nie tylko na mandat czy nawet utratę prawa jazdy, ale też stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Holując musimy pamiętać o wielu różnych zasadach: ograniczeniu prędkości, odpowiednim oznaczeniu pojazdu i linki, włączeniu właściwych świateł. Warto także pamiętać, że na lawecie można przewozić pojazd w każdym stanie, zaś do tego typu holowania wymagane są sprawne światła, hamulce i układ kierowniczy.

Czy holowanie na lawecie się opłaca?

holowanie SłubiceHolowanie Słubice wcale nie jest tak drogie, jak wielu by się wydawało, a znacznie obniża ryzyko dalszego uszkodzenia pojazdu. Nie musimy się wtedy też martwić o jego prawidłowe oznaczenie i zabezpieczenie. Szybko, profesjonalnie i sprawnie zostanie on dostarczony we wskazane przez nas miejsce, niezależnie od tego, w jakim jest on stanie. Jeśli znajdujemy się na autostradzie lub nasze auto jest poważnie uszkodzone, nie będziemy mieli zresztą innej opcji niż całodobowa pomoc drogowa Słubice. Holowanie na autostradzie jest bowiem jedynie możliwe, jeśli wykonuje je specjalny pojazd, a ponadto możliwe jest jedynie do najbliższego od miejsca wypadku zjazdu. Z kolei, jak już wspomniano, mocno niesprawne auto (a więc z uszkodzonymi światłami, hamulcami czy układem kierowniczym) również nie jest dopuszczalne do holowania na lince holowniczej i może być transportowane jedynie lawetą.

Samodzielne holowanie może się wydawać świetnym i oszczędnym wyjściem, ale nie zawsze tak jest. Czasami zdecydowanie się na holowanie Słubice będzie lepszym i/lub jedynym wyborem.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.laweta-slubice.com.pl/. Pomoc drogowa Słubice telefon znajdziesz na stronie www.

Dodaj komentarz