Awaria samochodu w Niemczech – holować samodzielnie czy wezwać pomoc drogową?

Awaria samochodu w Niemczech – holować samodzielnie czy wezwać pomoc drogową?

Coraz trudniej znaleźć rodzinę, która nie posiada własnego samochodu. Zaczęliśmy doceniać, jak wygodnym środkiem transportu jest auto, co można zobaczyć po ich ilości na drodze – szczególnie w godzinach szczytu. Prócz tego, że autem poruszamy się po swoim mieście, często także wyruszamy w nim w dalsze podróże. Jest to nie tylko wygodne, ale także stosunkowo tanie rozwiązanie porównując np. do lotów samolotem. W niektóre miejsca z łatwością możemy dostać się na swoich czterech kółkach. Doskonałym przykładem są nasi zachodni sąsiedzi, do których coraz częściej jeździmy w sprawach biznesowych lub po prostu na wakacje czy odwiedzić mieszkającą tam rodzinę. Niestety nasza podróż za granicą nie zawsze może przebiegać bezproblemowo. Tak jak w każdym innym miejscu, tak również w Niemczech może przydarzyć się nam kolizja lub awaria auta. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Lepiej sprawdzi się pomoc drogowa w Berlinie https://www.pomoc-drogowa-berlin.com.pl/ czy samodzielne holowanie?

Holowanie na lince czy profesjonalna pomoc – co wybrać?

Jeśli Twój samochód brał udział w kolizji, ale jest zdolny do holowania – czyli ma sprawny układ hamulcowy, kierowniczy i oświetlenie to może obejść się bez pomocy drogowej. Wystarczy, że masz linkę holowniczą i drugie auto do pomocy. Niestety będąc za granicą i podróżując w pojedynkę, ciężko może być nam wezwać znajomą osobę, która pomogłaby nam odholować auto do Polski. Ponadto, nawet jeśli jechaliśmy na dwa auta i teoretycznie moglibyśmy odholować samochód na lince, to nie poleca się takiego rozwiązania. Dlaczego? Ponieważ może to zająć naprawdę sporo czasu, biorąc pod uwagę to, że musimy omijać autostrady i poruszać się z dopuszczalną prędkością. Dodatkowo dystans kilkuset kilometrów pokonany na lince holowniczej mógłby uszkodzić auto jeszcze bardziej i konieczna byłaby kosztowna naprawa. Holowanie Berlin Polska może być zbyt trudne nawet dla najbardziej doświadczonego kierowcy, ponieważ wymaga umiejętności i ciągłej uwagi.

Holowanie przez polską pomoc drogową

Jeśli nie znasz za dobrze języka niemieckiego i obawiasz się zbyt wysokich kosztów, to możesz skorzystać z Polskiej pomocy drogowej. Wiele firm ma swoje siedziby przy niemieckiej granicy i świadczy usługi holowanie Berlin. Ceny polskiej pomocy drogowej są kilka razy mniejsze niż zagranicznej, a do tego może to być nasze jedyne rozwiązanie, jeśli chcemy szybko i bezpiecznie dojechać do domu. Jeśli samochód uległ awarii, której nie da się naprawić na miejscu lub ma niesprawny jeden z ważniejszych układów to i tak nie pozostaje nam nic innego, jak holowanie Berlin.

Dodaj komentarz