Hosting dla początkującego blogera – który wybrać?

Hosting dla początkującego blogera – który wybrać?

Jeśli chcemy rozpocząć swoją przygodę z blogowaniem, to w pierwszej kolejności musimy wykupić właściwą domenę, najlepiej o łatwej do zapamiętania, związanej z tematyką bloga nazwie, a także dobry hosting. Usług hostingowych jest jednak bardzo wiele, w związku z czym laik może mieć problem z podjęciem właściwej decyzji. Który hosting będzie najlepszy dla początkującego blogera?

Na początek wystarczy mały transfer i przestrzeń dyskowa

Mało które blogi od razu eksplodują w popularności. W zdecydowanej większości przypadków zanim uda się zebrać duże, oddane grono stałych odwiedzających minie co najmniej kilka miesięcy, jeśli nie lat. Oznacza to, że na początek przygody z blogowaniem wystarczy wykupić hosting oferujący relatywnie niewielki transfer i przestrzeń dyskową.

W końcu po co płacić krocie za hosting, aby witrynę mogło miesięcznie odwiedzać kilkaset tysięcy osób, jeśli w praktyce odwiedzających mamy kilkunastu czy kilkudziesięciu?

Tanie, atrakcyjne pakiety hostingu, które sprawdzą się dobrze właśnie u początkujących blogerów, oferuje Hostinghouse.pl. Pozwoli on pozyskać szybki, stabilny hosting o dobrych parametrach za relatywnie niewielką cenę, co zadowoli z pewnością osoby mające do dyspozycji niewielki budżet.

Lokalizacja serwerów ma znaczenie

To, gdzie ulokowane są serwery hostingodawcy, będzie miało wpływ na prędkość pobierania danych przez użytkowników. Dlatego też jest to aspekt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze idealnej dla siebie usługi. Jeśli piszemy w języku polskim, to nasi czytelnicy w większości przypadków będą znajdowali się na terenie Polski. Dlatego też dobrze byłoby, gdyby serwery hostingodawcy znajdowały się właśnie w naszym kraju.

W przypadku, kiedy na przykład piszemy po angielsku na jakiś ogólny temat, który może zainteresować osoby z całego świata, serwery ulokowane w jednym kraju nie wystarczą. W takim wypadku dobrym wyjściem jest zastosowanie CDN (Content Delivery Network). Trzeba przy tym pamiętać, że lokalizacja serwerów nie jest jednym aspektem, który wpływa na prędkość i stabilność działania hostingu.

Ważne jest też między innymi to, jakie hostingodawca wykorzystuje dyski, procesory i pamięć RAM. Im droższy hosting, tym z reguły lepsze parametry, natomiast obecnie już nawet tani hosting jest w stanie zapewnić przyzwoitą szybkość. Oczywiście, nawet najszybszy hosting nam nie pomoże, jeśli sama witryna będzie źle zoptymalizowana, dlatego też początkujący blogerzy zdecydowanie powinni zgłębić przynajmniej podstawy tajników SEO. Pomoże to w przyspieszeniu działania strony, a także zwiększeniu jej widoczności.

Dodaj komentarz