Jak pozbyć się pluskiew w domu? Wiemy, jak skutecznie je usunąć!

Jak pozbyć się pluskiew w domu? Wiemy, jak skutecznie je usunąć!

Pluskwy domowe to bez wątpienia lokatorzy, którzy mogą być prawdziwym utrapieniem dla mieszkańców. Rozmnażają się w ekspresowym tempie, a ich usunięcie nie jest najprostszym zadaniem. Jak skutecznie pozbyć się pluskiew w domu? Sprawdź to!

Co wskazuje na to, że w łóżku mogą być pluskwy?

Zanim podpowiemy, jak pozbyć się pluskiew, warto co nieco wiedzieć o tych owadach pasożytniczych. Pluskwy to początkowo trudne do zauważenia, przezroczyste insekty, które żywią się krwią ludzi i zwierząt. Zwykle mają kilka milimetrów długości, a ich wygląd można porównać do pestki jabłka. Po ugryzieniu stają się one brunatnej barwy – wówczas łatwiej je zauważyć.

Pierwszym sygnałem świadczącym o tym, że zadomowiły się one w Twoim łóżku, są ugryzienia pluskwy. Najczęściej pojawiają się w takich miejscach jak nogi, ręce, twarz czy szyja. Na szczęście nie są groźne. Niestety, ludzie często mylą je z ukąszeniami komara i nie podejrzewają, że w ich materacu może bytować poważny problem.

O obecności pluskiew w domu mogą świadczyć również nieestetyczne ślady krwi, które mogą być widoczne w okolicach łóżka lub na ścianach, a także ciemnobrązowe odchody pluskiew. Jeśli robaków jest naprawdę dużo, możesz je nawet zauważyć w łóżku!

Pozbądź się skutecznie pluskiew z domu – najlepsze sposoby

W przypadku dostrzeżenia w swoim domu pluskiew należy jak najszybciej zainterweniować. Czy wiesz, że te inspekty są w stanie składać nawet do 10 jaj dziennie? Jak możesz skutecznie pozbyć się pluskiew?

Istnieją oczywiście domowe sposoby na usunięcie pluskiew z domu, ale czy zawsze są one skuteczne? Pranie pościeli, solidne czyszczenie materaca i stelaża łóżka czy użycie aromatów, których insekty nie znoszą – te sposoby nie zawsze się sprawdzają.

W takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem pozostaje dezynsekcja, czyli usługa polegająca na zastosowaniu środków przeciw pluskwom we wszystkich pomieszczeniach. Konieczne jest przeprowadzenie tego zabiegu kilkukrotnie, aby okazał się skuteczny.

Dezynsekcja jest jedną z usług świadczonych przez D3 Hemmerling z Bydgoszczy. Firma skutecznie usuwa m.in. pluskwy łóżkowe i innych niemile widzianych gości. Ma doświadczenie w tego typu pracach i wie, że im szybciej zostanie wykonana dezynsekcja, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się przerwać populację. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój problem zostanie rozwiązany z wykorzystaniem odpowiednich środków insektobójczych, dostosowanych do zwalczanych owadów, skontaktuj się z powyższą firmą.

 

Dodaj komentarz