Jak udekorować przedpokój – inspiracje

Jak udekorować przedpokój – inspiracje

Przedpokój to miejsce, które wita nas i naszych gości zaraz po wejściu do domu. Warto więc zadbać o to, aby było to miejsce przytulne i ładnie urządzone. Niestety bardzo często zapominamy o odpowiedniej aranżacji tego pokoju i pomijamy ją, zajmując się innymi pomieszczeniami. Zobacz jak udekorować przedpokój, aby zachęcał do tego, aby odwiedzić nasz dom i był integralną częścią całego mieszkania.

Ściany w przedpokoju

Na szczególną uwagę zasługują ściany, które można ozdobić na wiele ciekawych sposobów. Można na nich powiesić piękne obrazy i plakaty, które ożywią przestrzeń. Nie może też zabraknąć luster, które optycznie powiększą to pomieszczenie i będą odbijały światło. Dobrym pomysłem będzie wstawienie szafy z lustrzanymi drzwiami. Będzie stanowiła nie tylko miejsce do przechowywania, ale jednocześnie element, w którym można się przejrzeć przed wyjściem z domu.

Ściany w przedpokoju możesz też ozdobić za pomocą regałów, na których można postawić drobne dekoracje np. świeczki. Jeśli w Twoim przedpokoju jest grzejnik, to dobrym pomysłem będzie dopasowanie go do wnętrza. Pomogą Ci w tym grzejniki ozdobne, które mają wiele ciekawych kolorów, wzorów i kształtów. Ciekawym rozwiązaniem są także grzejniki ozdobne o powłoce lustrzanej lub takiej, na której można rysować pisakami.

Rośliny

Mimo że przedpokój jest miejscem, w którym nie jest najjaśniej, to nie oznacza, że nie można postawić tam doniczek z kwiatami. Istnieje wiele gatunków roślin, które dobrze znoszą przebywanie w zacienionych miejscach i pięknie przy tym rozkwitają. Dzięki kwiatom Twój przedpokój stanie się bardziej przytulny i zyska nowe życie. Wystarczy, że postawisz tam kilka roślin w dekoracyjnych doniczkach, a wnętrze już będzie prezentować się lepiej.

Meble

Meble w przedpokoju powinny być przede wszystkim funkcjonalne i estetyczne. Połączenie tych dwóch cech idealnie pasuje do każdego przedpokoju i sprawi, że przestrzeń będzie prezentować się doskonale. Dobrym pomysłem są zestawy mebli, które w swoim składzie mają siedziska, wieszaki na ubrania i szafki na buty. Takie meble bardzo często można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach i wielu kolorach. Bardzo dobrze będą wyglądały meble drewniane, które pasują do białych i siwych ścian.

Zdjęcia

Rodzinne zdjęcia, które oprawisz w dekoracyjne ramki i zawiesisz na ścianie, sprawią, że przedpokój będzie przytulny. Mogą to być zdjęcia z rodzinnych wyjazdów, które będą przypominały domownikom o cudownym czasie, jaki wtedy spędzaliście.

Dodaj komentarz