Kebab biznes – komu to najbardziej odpowiada?

Kebab biznes – komu to najbardziej odpowiada?

Budki z kebabem na stałe weszły w krajobraz polskich miast. Mimo że Polacy nie są postrzegani jako kraj dla przybyszów z zewnątrz, w kwestii kulinarnej bardzo lubią eksperymentować. Świadczy o tym popularność kebabu oraz innych tureckich potraw, o jakich polska kuchnia jeszcze kilkanaście lat nic nie wiedziała. Co trzeba zrobić, żeby prowadzić biznes z kebabem? Sprawa nie jest zbyt skomplikowana, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim, prowadzenie tego rodzaju biznesu wymaga bezwzględnego przestrzegania zasad higieny. Budki z kebabem bowiem co jakiś czas, z wiadomych przyczyn, odwiedzać będą pracownicy SANEPID-u, więc trzeba się pilnować, by w przypadku uchybień w czystości nie zapłacić zbyt wysokiej kary. Każdy biznesmen przecież chce być na plusie, a nie na minusie i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Kebab biznes prowadzić można przez cały rok kalendarzowy, jeśli mamy dobrze ogrzewany lokal gospodarczy. W czasie zimy siedzenie w obwoźnej budce może być nieco męczące, ale wielu przedsiębiorców uprawiających swoją działalność właśnie w ten sposób, decyduje się znosić wszelkie, choćby chwilowe, niewygody.

Od jednej budki do kilku

Jeśli przedsiębiorcy dobrze idzie w prowadzeniu swojej pierwszej budki z kebabem – zazwyczaj odczuwa wzrost apetytu na poszerzenie swojej działalności. W szczytowym momencie swojej działalności może prowadzić nawet kilka budek jednocześnie, rozlokowanych w różnych częściach miasta. Najlepszymi miejscami na umieszczenie budek z kebabami są:

  • centra miejskie, blisko rynków i starówek
  • strefy, gdzie często przewijają się tłumy ludzi – dworce, przystanki, place przy kościołach, szkołach, itp.
  • rejony sąsiadujące ze strefami ekonomicznymi i pracowniczymi, obok biurowców i budynków korporacyjnych
  • stadiony miejskie i sale widowiskowe

Największy popyt na szybkie jedzenie bez konieczności gotowania go w domu odczuwamy w ciepłe miesiące, gdy słońce niemiłosiernie świeci, a my chcemy zjeść coś na szybko. Kebab biznes będzie więc przynosił największe przychody właśnie latem. Jedzenie tego typu nierozerwalnie wiąże się z branżą turystyczną, choć i zimą można dość dobrze zarobić. Ważny jest dobry wybór miejsca, w którym budka z kebabem będzie widoczna i już samą prezencją przyciągnie wszystkich chętnych.

Jedzenie musi być zawsze świeże!

Nie da się pojechać daleko w tej branży na oszukiwaniu, stosowaniu nieświeżego mięsa czy warzyw. Raz zawiedzione zaufanie klienta może się bardzo mocno odwrócić na niekorzyść prowadzącego kebab biznes. Zła fama bardzo szybko idzie w miasto i po kilku niekorzystnych sytuacjach w związku ze sprzedażą przysmaków może się okazać, że mamy coraz mniej klientów, wszyscy biegną do konkurencji, a my stoimy na krawędzi plajty, bo powoli trzeba zamykać biznes i rozglądać się za czymś innym. Korzystanie zawsze tylko i wyłącznie ze świeżych produktów może będzie pochłaniało sporą część naszych zarobków, ale przynajmniej będziemy cieszyć się szacunkiem u uznaniem tych, którzy naszą budkę z kebabem decydują się regularnie odwiedzać.

Dodaj komentarz