Nowoczesne, klasyczne, od projektanta- Na jakie krzesła się zdecydować?

Nowoczesne, klasyczne, od projektanta- Na jakie krzesła się zdecydować?

Nowoczesne, klasyczne, inspirowane wielkimi projektami designu, metalowe i drewniane, kolorowe i w barwach ziemi – krzeseł w sklepach jest tak wielki wybór, że łatwo się pogubić. Na jakie się zdecydować? Które krzesła https://www.meble.pl/meble/krzesla/ będą najlepiej pasowały do stołu w jadalni, a które sprawdzą się w kuchni, a jakie w salonie?

Gotowy zestaw

Jeśli kupujemy stół i krzesła w komplecie, całość na pewno będzie dobrze dobrana, ale na takie zestawy decydujemy się rzadko. Nie tylko dlatego, że to spory jednorazowy wydatek. Także dlatego, że komplety trochę nas nudzą, a projektanci wnętrz lansują ostatnio modę na zestawianie ze sobą krzeseł w różnych kolorach i stylach. Podpowiadamy więc, czym się kierować przy zakupie, by dopasować krzesła do innych mebli i własnych gustów, a przy tym uniknąć estetycznego chaosu.

Jak dobrać krzesła do jadalni

Dobierając krzesła do stołu w jadalni należy przede wszystkim zadbać o to, by wysokość siedziska pasowała do wysokości blatu. Sprawdźmy też, czy krzesła łatwo się podeń wsuną, gdy nie będą używane. Warto również zadbać o proporcje – szerokie krzesła przy stole o niewielkim blacie nie będą dobrze wyglądać. Z kolei jeśli wstawiliśmy stół do małej kuchni, to warto dobrać do niego taborety albo krzesła składane. Nie będą zabierać miejsca, gdy z nich nie korzystamy.

Idealne krzesła do salonu

Wybór stylistyki zależy od naszych preferencji i wystroju wnętrza. W pokojach urządzonych klasycznie sprawdzą się eleganckie krzesła tapicerowane z obiciem z tkanin lub skóry. We wnętrzach nowoczesnych świetnie zagrają siedziska z metalu czy tworzyw sztucznych albo drewniane w różnych barwach. Z kolei w stylizowanych na wiejskie wnętrzach vintage pięknie będą wyglądać pomalowane na biało drewniane krzesła ustawione wokół podobnego w barwach stołu

Całość powinna być spójna stylistycznie, jednak warto trochę poeksperymentować. Wokół dużego stołu świetnie będą wyglądać krzesła w tym samym stylu, za to w różnych kolorach. Można również odwrócić tę zabawę – krzesła będą się różnić stylem i kształtem, ale postaramy się o harmonię kolorów, na przykład wybierając tylko barwy ziemi, mocne kolory pop albo jasne pastele. Nawet jeżeli krzesła będą mocno się różnić kształtem, to zbliżony odcień kolorów wprowadzi porządek i ujednolici aranżację.

Co pasuje do minimalistycznego wnętrza?

Możemy również zdecydować się na krzesła w różnych odcieniach tego samego koloru. Taki pomysł najlepiej sprawdzi się, jeśli mamy minimalistyczną, ascetycznie urządzoną jadalnię w odcieniach szarości czy bieli. Świetnie zagrają w niej krzesła w odcieniach mocnego koloru – amarantu czy purpury. Będą wyrazistym akcentem przyciągającym wzrok i dodającym całemu wnętrzu niebanalnego szyku.

Dodaj komentarz