Konkursy – sposób na wypromowanie marki i poszerzenie grona klientów

Konkursy – sposób na wypromowanie marki i poszerzenie grona klientów

W czasie, kiedy nasza działalność nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub gdy chcemy bardziej upowszechnić nasze oferty zaczynamy myśleć co zrobić, aby zyskać większe zainteresowanie. Jednym z najszybciej nasuwających się pomysłów jest zorganizowanie konkursu.

Dlaczego właśnie taka forma?

Każdy człowiek uwielbia brać udział w grach, zabawach i imprezach. U większości z nas pojawiają się iskierki w oczach, kiedy widzimy, że mamy okazję zdobyć atrakcyjne nagrody. Przez całe życie rozwijamy własne umiejętności i szukamy okazji na zaprezentowanie ich. Poza tym znaczna część społeczeństwa jawnie lub skrycie uwielbia rywalizację.

Załóżmy, że już zdecydowaliśmy się na konkurs, tylko gdzie możemy go opublikować?

Idealną, przeznaczoną do tego stroną jest https://www.e-konkursy.info/. Znajduje się tutaj cała masa zróżnicowanych ofert, na które skusi się niejeden miłośnik konkursów z nagrodami. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, możliwości mamy nieograniczone. Tak samo jest z wyborem nagród dla laureatów. Najpopularniejsze są nagrody pieniężne, bony na zakupy, czy kody psc. A jak dobrze wiemy jeśli zdobywca nagrody będzie zadowolony to poleci nas swojej rodzinie i znajomym. Tak właśnie w prosty sposób możemy nabyć nowych konsumentów, którzy dzięki zadowoleniu naszymi upominkami będą coraz częściej korzystać z naszych ofert.

Konkurs fotograficzny

Jedną z najbardziej rozpowszechniających się pasji jest fotografia. Konkurs fotograficzny z pewnością wzbudzi zainteresowanie i jest bardzo dobrym wyborem dla osób chcących wykazać się w owej dziedzinie. Nie musimy także sprzedawać aparatów itp. żeby taki konkurs zorganizować. Oferowany upominek może być bowiem nie związany z fotografią. Za najbardziej kreatywne zdjęcie możemy zaoferować wygraną w postaci produktu naszej firmy, niezależnie od dziedziny w jakiej działamy.

Konkurs na Facebooku

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej spotykane są osoby, które nie posiadają konta na portalu społecznościowego zwanego Facebookiem. Jednak nie każda z tych osób zdaje sobie sprawę, że  Facebook daje nam możliwość zorganizowania konkursu. Aby dodatkowo zwiększyć zainteresowanie wystarczy udostępnić go również na stronie e-konkursy.

Różne firmy oferują różnorakie konkursy, w których możemy wygrać niezapomniane, wakacyjne przeżycia. Jeden z nich umożliwia wygraną biletu do Parku Rozrywki, a jak wiemy każdy, kto jeszcze tam nie był o niej śni, a jeśli był to bardzo chce wrócić tam ponownie. Wszyscy internauci mogą bezpłatnie wziąć udział, a największą zaletą jest to, że wystarczy tylko odrobina szczęścia i może to Ty przeżyjesz podróż marzeń.

Podsumowując, takie rozwiązanie przynosi zarówno korzyści dla organizatorów jak i osób biorących udział w konkursach. W związku z tym powinniśmy zarówno rozpowszechniać je i również spróbować swych sił, ponieważ zawsze jest ten cień szansy, że kilkoma kliknięciami poprawimy sobie humor na bardzo długi czas.

Dodaj komentarz