Leasing na nową firmę? Zobacz co możesz wybrać

Leasing na nową firmę? Zobacz co możesz wybrać

Leasing najczęściej kojarzy się nam z samochodami. Ale nie jest to jedyna opcja, kiedy możemy skorzystać z długoterminowego wypożyczenia. Młode firmy, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku potrzebują dużych nakładów finansowych na rozwój. Jednak nie zawsze takie pieniądze posiadają. Rozwiązaniem tego problemu jest leasing np. sprzętów elektronicznych i biurowych, budowlanych, a nawet medycznych. Zobacz jak uzyskać leasing na nową firmę i z jakich sprzętów możesz skorzystać. 

Leasing dla nowych firm – co to jest? 

Leasing jest specyficzną formą wypożyczenia. Jedna strona przekazuje drugiej prawo do użytkowania danego sprzętu za ustaloną opłatą, zazwyczaj miesięczną. W leasing najczęściej bierze się samochody. To wygodne rozwiązania dla firm, które często muszą zmieniać modele i nie opłaca im się kupować nowych samochodów. Jednak w leasing można wziąć także inne produkty, które są niezbędne do funkcjonowania firmy. 

Leasing dla młodych firm przeznaczony jest, jak sama nazwa wskazuje dla firm, które dopiero na rynku zaczynają. Nie ma dokładnie wyznaczonych ram, które określiłyby młodą firmę, ponieważ ten wyznacznik jest zależy od warunków danej firmy leasingowej. Dlatego tutaj warto dokładnie czytać oferty. Są natomiast firmy, które oferują leasing na nową firmę już od pierwszego dnia działalności 

Co mogę wziąć w leasing? 

Jako początkująca firma musisz dokładnie przemyśleć, jakie sprzęty będą Ci potrzebne. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Najpopularniejszą rzeczą, którą można wziąć w leasing jest samochód. Tutaj możemy wymienić kilka rodzajów pojazdów oprócz samochodu osobowego. W ofercie znajdziesz także samochody dostawcze, ciężarowe, przyczepy, naczepy i ciągniki siodłowe. 

Jednak pojazdy samochodowe, to nie jedyna opcja. Bardzo popularny jest także leasing sprzętu operacyjnego, biurowego oraz IT. Istnieje również opcja leasingu specjalistycznego. Ta oferta skierowana jest do konkretnych profesji. Na liście znajduje się między innymi sprzęt medyczny i budowlany. Co więcej, w leasing możesz wziąć jeszcze maszyny standardowe, czyli takie, które wykorzystuje się w przemyśle spożywczym, poligraficznym czy przy obróbce różnego rodzaju materiałów. 

Leasing bez wpłaty własnej – czy jest możliwy? 

Dla nowych firm liczy się każdy pieniądz. Dlatego coraz więcej firm leasingowych decyduje się na rozszerzenie oferty o leasing bez wkładu własnego. Jednak najczęściej ta opcja dotyczy tylko samochodów. Reszta sprzętów najczęściej zaczyna się od 10%, co całe szczęście nie obciąża budżetu firmowego.

Dodaj komentarz