Na co zwrócić uwagę przy wyborze odzieży ochronnej – sklep BHP

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odzieży ochronnej – sklep BHP

Wysokiej jakości, wygodna i zapewniająca bezpieczeństwo – taka powinna być odzież ochronna. Ubrania ochronne są niezbędnym elementem wyposażenia każdego pracownika budowlanego oraz przemysłowego. Zapewniają komfort pracy oraz zabezpieczają ciało przed uszkodzeniami mechanicznymi. Żeby jednak odzież robocza spełniała wszystkie powyższe funkcje, musi być odpowiednio dobrana. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odzieży roboczej?  

Odzież robocza a odzież ochronna 

Mimo że obydwie pozycje bardzo często używane są jako synonimy, to w rzeczywistości odzież ochronna nie jest tym samym co odzież robocza. Pierwsza z nich spełnia funkcję ochrony ciała oraz zdrowia. Na listę możemy wpisać rękawice budowlane, kask, okulary i wszelkie elementy, które zabezpieczają skórę przed uszkodzeniami. Odzież ochronną zakłada się bezpośrednio na ciało, przez co nie wymaga dodatkowych ubrań, np. prywatnych. 

Odzież robocza również spełnią funkcję ochronną, jednak zabezpiecza nie ciało, a prywatne ubrania pracownika. Do odzieży roboczej możemy zaliczyć fartuchy, płaszcze oraz inne elementy, które ochraniają spodnie elementy ubioru przed zniszczeniem. Należy jednak zaznaczyć, że zarówno odzież ochronna, jak i robocza są niezbędne dla bezpieczeństwa i komfortu pracy pracowników. Dlatego ich wybór warto dokładnie przemyśleć. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odzieży ochronnej? 

Gdzie możemy znaleźć odzież ochronną? Najwyższej jakości ubrania oferuje sklep BHP. To właśnie w specjalistycznym sklepie powinniśmy zaopatrzyć się w niezbędne elementy. Dlaczego? Sklep BHP zapewnia odzież ochronną wykonaną  z najwyższej jakości materiałów. Ubrania posiadają specjalne atesty, a ich funkcje ochronne są potwierdzone przez odpowiednie certyfikaty. 

Wybierając odzież ochronną, nie warto sięgać po najtańsze rozwiązania. Najczęściej okazują się one słabej jakości, przez co nie spełniają swojej roli. W efekcie narażamy pracowników na uszkodzenia ciała, a nawet na poważne uszczerbki na zdrowiu. Pamiętaj, że jako pracodawca, to Ty odpowiadasz za zdrowie pracowników w miejscu pracy.

Odzież ochronna powinna być także dopasowana do indywidualnych potrzeb pracownika. Szczególnie do jego rozmiarów. Za mała odzież ochronna będzie ograniczać ruchy użytkownika, a tym samym przyczyni się do pogorszenia komfortu pracy. To z kolei przełoży się na jakość wykonywanych zadań. Dlatego jeżeli zależy nam na wysokiej jakości usługach, to musimy zapewnić pracownikom wygodne i komfortowe ubrania ochronne. Pamiętaj, że tego rodzaju inwestycje zwracają się podwójnie.

Dodaj komentarz