Wakacje w Indonezji – co warto tam zobaczyć?

Wakacje w Indonezji – co warto tam zobaczyć?

Indonezja jest największym wyspiarskim państwem na świecie. Położona jest w Południowo Wschodniej Azji i Oceanii, pomiędzy Oceanem Spokojnym a Indyjskim. Kraj składa się z ponad 17 tysięcy wysp, co sprawia, że każdy turysta znajdzie tam atrakcje, które przypadną mu do gustu. Trzeba także przyznać, że jest to kraj bardzo zróżnicowany pod wieloma względami. Można tam dostrzec bardzo bogatą faunę i florę, ciekawą kulturę, tradycje oraz zabytki nietypowe dla Europy. Zobacz, dlaczego warto wyjechać na wakacje Indonezja i co musisz zobaczyć tam podczas swojej podróży.

Wycieczka do Indonezji – podstawowe informacje

Indonezja położona jest bardzo daleko od Polski. Wybierając ten kierunek, musisz być gotowy na kilkunastogodzinną podróż samolotem. Warto skorzystać z pomocy biura podróży https://duabenua.com/pl/, które zaplanuje całą wycieczkę. Jeśli chodzi o koszty, to trzeba być gotowym na to, że podróż do tego egzotycznego kraju może kosztować nawet ok. 10 tysięcy złotych. Oczywiście w takim wypadku wycieczka zorganizowana jest na najwyższym poziomie oraz trwa kilkanaście dni. Istnieją także tańsze rozwiązania, na które turyści decydują się równie chętnie. Warto jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy, aby mieć okazję skorzystać z najlepszych atrakcji, komfortowego noclegu oraz transportu.

Co warto zobaczyć w Indonezji?

Indonezja pełna jest zabytków, świątyń, rajskich plaż oraz wulkanów. To właśnie te rzeczy stanowią główną atrakcję w tym miejscu. Plan podróży warto dopasować do swoich preferencji oraz do tego, czy wolimy bardziej czy mniej aktywny wypoczynek. Dla osób aktywnych poleca się trekking po wulkanach oraz dżunglach. Obie te aktywności są bardzo emocjonujące i z pewnością zapadną Ci w pamięć. Dla osób lubiących spokojny wypoczynek Indonezja także przygotowała coś specjalnego. W całym kraju nie brakuje rajskich plaż, na których można się opalać, nurkować, serfować czy po prostu relaksować po podróży. Warte uwagi są także indonezyjskie świątynie. Bardzo duża część z nich wybudowana jest ku czci Buddy. W Indonezji z łatwością jest się natknąć na świątynie, które liczą sobie kilka tysięcy lat i zaskakują swoją architekturą. Dobrym przykładem jest świątynia Borobudur na wyspie Jawa.

Warto wiedzieć, że w Indonezji część z wulkanów jest aktywna. Nie stanowią one jednak bardzo dużego zagrożenia, ponieważ władze państwa stale monitorują ich aktywność. Fascynujące może okazać się też jezioro wulkaniczne Toba. Powstało ok. 70 tysięcy lat temu w wyniku wybuchu wulkanu. Aktualnie liczy sobie ok. 100 km długości oraz 30 km szerokości.

Dodaj komentarz