Dobry laptop gamingowy – na co zwrócić uwagę?

Dobry laptop gamingowy – na co zwrócić uwagę?

Większość gamerów z pewnością mając do wyboru grę na komputerze stacjonarnym lub na laptopie wybierze tę pierwszą opcję. Nie da się ukryć, że sprzęt stacjonarny zazwyczaj jest trwalszy i cechuje się lepszymi parametrami niż laptopy. Warto jednak pamiętać o tym, że obecnie sprzęt przenośny również może sprostać wymaganiom zapalonych graczy i dostarczyć im rozgrywki w ulubioną grę na najwyższym poziomie. Producenci prześcigają się obecnie w parametrach laptopów do gier, a wybór jest obecnie naprawdę duży. Jeśli szukasz dobrego laptopa gamingowego, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc Ci podczas jego zakupu.

Karta graficzna

Laptop gamingowy powinien być wyposażony w dedykowaną kartę graficzną, która jest sercem tego urządzenia. O ile zintegrowana z procesorem karta wystarczy do tego, aby serfować po internecie, to do grania potrzebujemy nieco lepszych podzespołów. Dedykowany układ graficzny jest właściwie koniecznością, jeśli zastanawiasz się nad sprzętem, który będzie służył typowo do gier. Najpopularniejszymi kartami graficznymi są te wyprodukowane przez firmę Nividia. Producent oferuje karty o różnej wydajności, a laptopa gamingowego wyposażonego w Nividię możemy otrzymać już za 3000 zł. Jeśli zależy Ci jednak na mocniejszym układzie, to musisz się liczyć z większym wydatkiem. Nie warto jednak za bardzo oszczędzać, jeśli chcesz, aby Twój laptop był w stanie obsłużyć nawet najbardziej wymagające gry.

Procesor

Obok dedykowanej karty graficznej o dobrej wydajności ważny jest także procesor. To właśnie ten element decyduje o tym, jakie możliwości będzie miał nasz laptop, jeśli chodzi o gry. Laptop gamingowy powinien mieć co najmniej cztery rdzenie. Dobre laptopy do gier cechują się też wysoką częstotliwością taktowania. Najczęściej spotkamy się z procesorami Intela z serii Core i5, i7, a nawet i9. Alternatywą może być układ AMD Ryzen. Najnowsze procesory tej firmy cechują się bardzo dobrą wydajnością, a stosunek jakości do ceny jest atrakcyjny. Z laptopów z procesorem Intel Core i7 dobrze przedstawia się lenovo legion y540, prócz Intela ma do zaoferowania dobrą kartę graficzna od Nividia. Warto nieco dłużej pochylić się nad tym urządzeniem https://techpolska.pl/lenovo-legion-y540-laptop-gamingowy-recenzja/.

Pamięć RAM

W laptopach gamingowych liczy się też odpowiednia ilość pamięci RAM. Dzięki niej laptop jest wydajny i może prawidłowo funkcjonować. Należy rozglądać się za urządzeniami, które będą miały tej pamięci jak najwięcej.

Dodaj komentarz