Wymieniamy okna w domu

Wymieniamy okna w domu

Czas eksploatacji okien może być różny i wiele zależy od jakości tego rodzaju elementu wykończenia domu. Nie da się jednak ukryć, że wymiana okien jest sporą inwestycją, która może naruszyć domowy budżet. Należy więc wybrać takie, które w swojej doskonałości będą służyły jak najdłużej. Jakie okna wybrać? Na co zwracać uwagę? Podpowiedź znajdziecie poniżej.

Uciekanie ciepła

To aspekt, który powinien być priorytetem przy wyborze właściwych okien. Nowoczesna technologia, jaką oferują nam dzisiaj renomowani producenci, zapewnia zatrzymywanie ciepła, jakie generowane jest wewnątrz domu i niewnikanie zimna z zewnątrz. Dostępne są okna o kilku komorach i właśnie na takie dzisiaj należy stawiać. To również one zapobiegną powstawaniu nadmiernej wilgoci, będą także tłumić hałas, co akurat ma ogromne znaczenie dla mieszkańców dużych metropolii.

Należy wiedzieć, że ciepło z domu ucieka najbardziej właśnie przez drzwi oraz okna. Eliminując ten defekt, można w ciągu roku zaoszczędzić około 20% kosztów, jakie do tej pory trzeba było ponosić z tytułu ogrzewania.

Drewno czy PCV

Obecnie do wyboru mamy nie tylko różną jakość samych szyb w oknach, ale także ram. O ile jeszcze do niedawna największym zainteresowaniem cieszyły się okna PCV, tak dzisiaj wraca się do tradycji, czyli okien z ramami drewnianymi. Okazuje się, że doskonała jakość i nawet kilkadziesiąt lat trwałości wykazują okna drewniane. Wroclaw, Poznań czy Warszawa to miasta, w których okna z ramami drewnianymi są coraz popularniejsze.

Inwestorów nie zraża fakt konieczności impregnacji takich ram czy szczególnego dbania o nie na co dzień. Cieszy za to powrót do standardowych rozwiązań, które przecież przez lata spełniały doskonale swoją funkcję. Coraz częściej słyszy się o zaletach okien drewnianych, za to wypomina wady tych PCV. Podobno ramy PCV szybko żółkną, mają też tendencję do wypaczania się. Takie defekty nie zdarzają się w przypadku okien z naturalnego drewna. Nie ma też wątpliwości, że istotną kwestią przy wyborze jest design i tutaj bezsprzecznie wygrywają okna z drewna.

Trendy wykończenia nieruchomości

Jeśli komuś wydaje się, że okna drewniane pasują tylko do stylu retro czy klasycznego, to jest w dużym błędzie. Coraz częściej stosuje się je w przypadku nieruchomości wybudowanych zgodnie ze stylem nowoczesnym. Okna z drewnianą ramą doskonale komponują się z różnym typem elewacji, idealnie pasują też do rozmaitych trendów w zakresie wyposażenia wnętrz. Wpisują się jako element wykończeniowy stylu nowoczesnego albo industrialnego. Warto wziąć pod uwagę, że w przypadku okien drewnianych mamy możliwość wyboru ich koloru.

Dodaj komentarz