Jak działa kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Jak działa kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Kredyt konsolidacyjny https://splatakredytow.pl/ jest coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród Polaków. Właśnie dlatego powstało kilka jego odmian, a jedną z nich jest konsolidacja pod hipotekę. W przeciwieństwie do klasycznej konsolidacji nie jest ona aż tak popularnym produktem bankowym, dlatego warto dowiedzieć się trochę na jej temat. Zobacz, czym jest konsolidacja kredytów pod hipotekę, czym się różni od tradycyjnego kredytu konsolidacyjnego i jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać.

Różnica między konsolidacją gotówkową a hipoteczną

Większość osób, która jest obeznana w produktach, jakie oferują banki z pewnością wie, na czym polega kredyt konsolidacyjny. Dzięki niemu możemy połączyć kilka różnych zobowiązań w jedno i zyskujemy jedną i łatwiejsza do spłaty ratę. Takie rozwiązanie może uelastycznić nasz budżet domowy i pozwoli nam się uporać z niewygodnymi zadłużeniami w kilku bankach. Konsolidacja gotówkowa zazwyczaj obejmuje krótszy czas kredytowania, mniejszą sumę i niewielkie zabezpieczenia. Zupełnie innymi zasadami rządzi się konsolidacja pod hipotekę. Jest ona przyznawana na dłuższy czas niż konsolidacja gotówkowa, obejmuje większe kwoty, ma mniejsze oprocentowanie i konieczne jest zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Ważne jest jednak aby ta nieruchomość pod konsolidację nie była już obciążona inną hipoteką.

Jak działa kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Konsolidacja pod hipotekę przebiega na tych samych zasadach co konsolidacja gotówkowa. Czyli jest to zastąpienie kilku zobowiązań nowym kredytem. Rata konsolidacji jest niższa i łatwiejsza do spłaty niż kilka różnych zobowiązań naraz. Połączyć można ze sobą kilka różnych zobowiązań, zarówno kredyty gotówkowe, zakupy ratalne, jak i zadłużenia na karcie. Niektóre instytucje pozwalają również na konsolidacje pożyczek pozabankowych, jednak nie zawsze jest to możliwe. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka, a nie dochody tak jak jest to w konsolidacji gotówkowej. Prócz tego każdy klient musi przejść przez standardową analizę zdolności kredytowej, posiadać dobrą ocenę w BIK i zaświadczenie o dochodach. Potrzebny będzie też akt notarialny nieruchomości. Aby jak najbardziej ułatwiś sobie ten proces warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego https://splatakredytow.pl/.

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Zanim zdecydujesz się na konsolidacje, musisz upewnić się, że na pewno pomoże Ci ona wyjść z trudnej sytuacji finansowej. Dokładnie przeanalizuj oferty różnych banków i przeczytaj umowę przed jej podpisaniem. Kredyt konsolidacyjny ułatwia wyjście z długów, ale tylko wtedy gdy podejdziemy do niego w odpowiedzialny sposób. Dzięki konsolidacji możemy zmniejszyć swoje miesięczne należności związane z kredytami, wydłużyć okres spłaty, zyskać dodatkową gotówkę, a nawet wynegocjować lepsze warunki kredytowania. Jeśli przestałeś panować nad swoim domowym budżetem, to kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem na to, aby uporządkować swoją sytuację finansową. Zastanów się jakie zobowiązania chcesz skonsolidować i oblicz jaką miesięczną ratę będziesz w stanie spłacać. Niech nie będzie ona za duża, aby nie była dla Ciebie obciążeniem, ponieważ wtedy konsolidacja nie będzie miała sensu.

Dodaj komentarz