Ciekawe sposoby na metamorfozę tarasu

Ciekawe sposoby na metamorfozę tarasu

Posiadanie tarasu daje szerokie możliwości aranżacyjne. Wdrażając ciekawe pomysły, możemy dać nowe życie naszej przestrzeni. Żeby to zrobić, należy podjąć kilka decyzji, które sprawią, że nas taras stanie się wyjątkowym miejscem, o którym zawsze marzyliśmy.

Wiele osób posiadających taras często decyduje się na nieprzemyślane rozwiązania niepasujące do posiadanej powierzchni. Dotyczy to zarówno wyposażenia, jak i materiałów, które zostały wykorzystane do budowy tarasu. W ten sposób, po latach pojawia się decyzja o odświeżeniu tarasu i zmianie jego wyglądu. Wtedy należy jeszcze raz przemyśleć, co chcemy zmienić i jaki efekt chcemy uzyskać. Dlatego prezentujemy kilka ciekawych sposobów na metamorfozę tarasu.

Taras jako oaza spokoju

Wprowadzając nawet niewielkie zmiany, możemy sprawić, że nas taras zmieni się nie do poznania. Pierwszym przykładem jest pomysł na stworzenie przestrzeni, która będzie przeznaczona głównie do odpoczynku. Taka “oaza spokoju” wymaga posiadania odpowiedniej przestrzeni do umieszczenia leżaka i stolika wraz z krzesłem. Jeśli zależy nam na bliskości z naturą, to możemy wykorzystać deski kompozytowe, które świetnie się prezentują w otoczeniu roślin. Dlatego mówiąc przy takiej aranżacji o roślinach, możemy pozwolić sobie na dowolność, ponieważ sprawdzą się zarówno wysokie, jak i niskie rośliny. Jednak pamiętajmy, żeby przy wyborze elementów do aranżacji kierować się tym, co lubimy, ponieważ możemy zastąpić leżak wiszącą huśtawką, która stylowo się prezentuje.

Miejsce spotkań i grillowania

Każdy z nas lubi odpoczynek na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Dlatego nie może tutaj zabraknąć miejsca, w którym będziemy wspólnie spędzać czas. W takiej sytuacji warto pomyśleć nad zakupem kompletu mebli ratanowych, który pozwoli zapewnić odpowiednią liczby miejsc naszym gościom. Jeśli powierzchnia na to pozwala, możemy pozwolić sobie na grillowanie, co jest ciekawą atrakcją. Wspólny posiłek w otoczeniu wysokich roślin jest rozwiązaniem, które pozwoli nam, chociaż na chwilę odpocząć od miejskiego zgiełku. Natomiast wieczorem sprawdzi się kolorowe oświetlenie nadające wyjątkowego klimatu.

Dodaj komentarz