Gdzie szukać informacji o mieszkaniach wystawionych na sprzedaż?

Gdzie szukać informacji o mieszkaniach wystawionych na sprzedaż?

W niektórych przypadkach proces zakupu lub wynajmu (czy też sprzedaży) nieruchomości jest bardzo prosty i szybki. Wiele jednak zależy od tego, jakie mamy wymagania, czy to odnośnie do lokalizacji, stanu, wielkości czy wyposażenia nieruchomości. Czasami znalezienie właśnie takiego domu lub mieszkania, na którym nam zależy, może być bardzo czasochłonne i irytujące.

Samodzielne wertowanie długich list ofert i czekanie z niecierpliwością na nowe na dłuższą metę nie sprawdza się najlepiej. Możemy się w związku z tym zastanawiać, gdzie patrzeć, aby szybko wychwytywać najlepsze oferty, a także do kogo się zwrócić, aby uzyskać profesjonalną pomoc w tym zakresie. Obie te kwestie dokładnie omówimy poniżej. Zapraszamy!

Sprawdź ogłoszenia na stronach biur nieruchomości

Wszelkiego rodzaju portale ogłoszeniowe, na których można wystawiać również nieruchomości, to dobry punkt zaczepienia. Znajdziemy na nich zarówno ogłoszenia zamieszczone przez agencje, jak i bezpośrednio przez właścicieli nieruchomości.

Takie portale mogą mieć jednak spore limity w zakresie opisów czy zdjęć, a także ograniczone opcje filtrowania wyników wyszukiwania. Nikt też nie sprawdza, czy oferty są prawdziwe i odpowiednio opisane (a także, jaki jest status prawny nieruchomości), w związku z czym możemy stracić sporo czasu na fałszywe i podejrzane oferty.

Z tego względu warto rzucić okiem na ogłoszenia na stronie dobrej agencji nieruchomości. Nie każde biuro nieruchomości ma na swojej witrynie listę nieruchomości do wynajmu lub zakupu, ale jest to dość często spotykane. W takich przypadkach nie ma żadnych limitów, więc bez problemu powinniśmy móc zapoznać się z wysokiej jakości zdjęciami czy rozbudowanym opisem. Dodatkowo, ogłoszenie jest tworzone przez ekspertów i weryfikowane przed zamieszczeniem, więc nie musimy obawiać się o jego rzetelność.

Nie możesz znaleźć czegoś dla siebie? Biuro nieruchomości może Ci pomóc

Skoro mowa już o biurach nieruchomości, warto wskazać, że nawet, jeśli nie znaleźliśmy na ich witrynie nic ciekawego (ponieważ na przykład mamy bardzo konkretne wymagania i rzadko pojawia się oferta sprzedaży nieruchomości, która je spełnia), to wciąż mogą one być dla nas bardzo przydatne.

Warto skontaktować się z przedstawicielem takiego biura i wskazać mu, czego szukamy – są szanse, że coś przegapiliśmy i profesjonalista będzie w stanie osiągnąć lepsze rezultaty niż my sami. Co więcej, oszczędzimy w ten sposób swoje nerwy i energię, nie będziemy też musieli się martwić, czy na pewno kupujemy nieruchomość o odpowiednim stanie prawnym, bezpieczną i bez przykrych niespodzianek (na przykład dzikich lokatorów).

Dodaj komentarz