Jak uzyskać pieniądze na rozwój firmy? 

Jak uzyskać pieniądze na rozwój firmy? 

Co jest kluczem do efektywnego funkcjonowania każdej firmy? Przede wszystkim płynność finansowa, która pozwala na uporządkowanie działań. Bardzo ważny jest także stały rozwój. Jeżeli chcemy wybić się wśród konkurencji i wzmocnić swoją pozycję na rynku, to musimy podążać za nowoczesnymi rozwiązaniami. Do tego z kolei potrzebne są niemałe nakłady finansowe, które nie zawsze mamy pod ręką. Jak uzyskać pieniądze na rozwój firmy? 

Kredyty dla firm a pieniądze na rozwój 

Jedną z dostępnych opcji pozyskania pieniędzy na rozwój firmy są kredyty. Do najpopularniejszych rozwiązań należy kredyt inwestycyjny oraz technologiczny. Jak sama nazwa wskazuje, pierwszy z nich przeznaczony jest na rzeczy stricte związane z inwestycją. Pozwala na sfinansowanie rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju firmy. Dzięki kredytowi inwestycyjnemu możemy także dokonać materialnej modernizacji firmy. Zakupić na przykład nowe sprzęty czy samochody służbowe. 

Bardzo podobnym rozwiązaniem jest kredyt technologiczny, który pozwala na finansowanie innowacji. Bez wątpienia podążanie za nowinkami technologicznymi pozwala na utrzymanie firmy w świetnej kondycji. Dlatego jeżeli nie mamy wystarczających środków na wprowadzenie innowacji w firmie, które przyczynią się do jej rozwoju, to warto skorzystać z opcji kredytu. Kredyt technologiczny ma jeszcze jedną dużą zaletę – posiada specjalną formę dotowania. W zależności od projektu, dofinansowanie do spłaty kredytu może wynieść nawet 75 proc. wartości inwestycji.  Więcej informacji na temat kredytów dla firm oferuje niezależny portal finansowy.

Dotacje unijne na rozwój firmy 

Czy wiesz, że jednymi z największych beneficjentów funduszy unijnych są właśnie przedsiębiorcy? Dotacje przeznaczone są dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To właśnie tej wielkości firmy potrzebują największego wsparcia. Jeżeli więc zatrudniasz mniej niż  250 osób, to możesz ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych na rozwój firmy. 

Dużą zaletą pożyczek unijnych jest to, że są prostsze w uzyskaniu niż kredyty bankowe. Należy oczywiście pamiętać, że pożyczone pieniądze będziesz musiał zwrócić. Jednak pożyczki unijne charakteryzują się niskim oprocentowaniem i atrakcyjnymi warunkami umowy. Jak ubiegać się o pożyczkę na rozwój firmy z dotacji unijnych?

Przede wszystkim musisz złożyć wniosek wraz z odpowiednimi dokumentami. Będziesz potrzebować danych dotyczących przedsiębiorstwa, między innymi dokumentacji ewidencyjnej. Oprócz tego przygotuj opis prowadzonej dotychczas działalności, uzasadnienie dla projektu oraz harmonogram działań. 

Dodaj komentarz