Czy obrazy do kuchni to dobry pomysł na modną aranżację?

Czy obrazy do kuchni to dobry pomysł na modną aranżację?

Współczesna moda sprawia, że wnętrza naszych domów oraz mieszkań stają się coraz bardziej minimalistyczne i funkcjonalne. Najlepiej widoczne jest to w kuchni, w której dbamy nie tylko o jak najlepsze zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, ale także praktyczność. Czymże by jednak była kuchnia bez stylowych i eleganckich dodatków, które wzbogacą każde – nawet te najbardziej minimalistyczne wnętrze? Zbyt surowym i odstraszającym wnętrzem. Jak zatem sprawić, aby Twoja kuchnia była modna, nowoczesna i jednocześnie przytulna? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy!

Od ogółu do szczegółu – o czym warto pamiętać, urządzając kuchnię?

Mówi się, że kuchnia to serce naszego domu. I coś w tym musi być, skoro to właśnie w niej rozpoczynamy dzień i spotykamy się przy wspólnym posiłku z całą rodziną. Bez wątpienia są to ważne chwile, którym towarzyszyć powinna ciepła atmosfera. A jak wiadomo, na atmosferę wpływają nie tylko nasze emocje, ale też aranżacja wnętrza. Idealna kuchnia powinna być zatem urządzona w ciepłej tonacji kolorystycznej. Użyte kolory mają tu niemałe znaczenie, ponieważ jasne i ciepłe barwy nastawiają nas optymistycznie do życia.

Sama aranżacja skupiająca się na ciepłych barwach to jednak za mało. Równie ważne są dodatki, które znajdują się na kuchennych szafkach, ścianach, a także w okolicy okna. W tej kwestii warto pomyśleć o praktycznych rzeczach – jak np. stojaki na noże czy tzw. przyprawniki. Jeżeli natomiast chodzi o parapet i okno, to możemy pokusić się o eleganckie rolety albo stworzenie prywatnej i małej przestrzeni na uprawę domowych ziół w doniczkach.

Obrazy do kuchni – czy to dobry pomysł na urozmaicenie wnętrza?

Modna kuchnia powinna także uwzględnić dodatki przeznaczone na ściany. W tej kwestii sprawdzają się eleganckie zegary, albo specjalne naklejki  na kuchenne kafelki. Jednak to nie wszystko – na ścianach nowoczesnej i stylowej kuchni coraz częściej możemy także znaleźć obrazy do kuchni lub jadali, które świetnie podkreślają ciepły charakter wnętrza. Wbrew pozorom tego rodzaju ozdoby wcale nie muszą przedstawiać wyłącznie jedzenia. W pomieszczeniu sprawdzają się obrazy z motywem kwiatów lub abstrakcyjnych wzorów, które w połączeniu z minimalizmem dadzą ciekawy i miły dla oka efekt.

Odpowiedni obraz do kuchni powinien być dopasowany do stylu i koloru wnętrza. Taki dodatek powinien stanowić pewnego rodzaju dopełnienie całości.  Ozdoba najlepiej będzie prezentowała się nad stołem lub innej pustej ścianie, która oddalona jest od tzw. roboczej przestrzeni i blatów.

Dodaj komentarz