Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Ekspert Ubezo wyjaśnia!

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu? Ekspert Ubezo wyjaśnia!

Ubezpieczenie samochodu OC musi wykupić każda osoba, która ma zarejestrowany samochód. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni kierowcę przed poniesieniem finansowych konsekwencji po spowodowaniu wypadku czy kolizji. Przeglądając oferty towarzystw ubezpieczeniowych, można zauważyć, że ceny mogą znacznie się różnić. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w 2022 roku? Odpowiadamy!

Ile kosztuje ubezpieczenie OC samochodu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ cena ubezpieczenia jest uzależniona od wielu czynników. Średnia cena ubezpieczenia w 2022 roku wynosi ok. 800 zł. Oczywiście może być ona niższa, ale też wyższa. Składki OC są wyliczane indywidualnie dla każdego kierowcy. To, że Twój znajomy lub członek rodziny otrzymał atrakcyjną ofertę OC w towarzystwie ubezpieczeniowym, nie oznacza, że Ty także taką dostaniesz. Każdy ubezpieczyciel podczas ustalania składki OC bierze pod uwagę wiele różnych czynników.

Od czego zależy ostateczna kwota ubezpieczenia auta?

Cena ubezpieczenia OC zależy w dużej mierze od parametrów samochodu, który chcemy ubezpieczyć. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę: rok produkcji, stan techniczny, pojemność silnika, markę i model samochodu. Na podstawie tych informacji można ocenić, jak duże jest ryzyko powstania wypadku np. przez to, że kierowca będzie kierować ze zbyt dużą prędkością. Samochody sportowe o dużej pojemności silnika i mocy najczęściej nie są tanie, jeśli chodzi o ich ubezpieczenie.

Oprócz parametrów samochodu towarzystwo ubezpieczeniowe weźmie też pod uwagę cechy kierowcy, który chce ubezpieczyć auto. Zostaniesz zapytany o: wiek, miejsce zamieszkania, o to ile lat masz prawo jazdy, zawód itd. Młodzi kierowcy, którzy dopiero od niedawna mają prawo jazdy z reguły płacą większe składki OC. Należy jednak pamiętać, że z każdym kolejnym rokiem doświadczenia oraz brakiem wypadków i kolizji z Twojej winy rosną zniżki.

Co ciekawe mieszkańcy dużych miast, w których panuje spory ruch na drodze i często dochodzi do stłuczek, zapłacą za OC więcej niż osoby z małych miejscowości. Ubezpieczyciele potrzebują sporo informacji, aby jak najlepiej ocenić ryzyko powstania szkody.

Podsumowanie

Koszt ubezpieczenia samochodu jest uzależniony od wielu czynników. Jeśli nie wiesz, gdzie szukać najkorzystniejszej oferty to powinieneś skorzystać z pomocy agenta Ubezo.pl. Ekspert znajdzie dla Ciebie najtańsze ubezpieczenie OC, które jednocześnie ma dobre parametry. Znalezienie dobrego i taniego ubezpieczenia komunikacyjnego jest czasochłonne, dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie profesjonaliście.

Dodaj komentarz