Jak się ubrać na golfa?

Jak się ubrać na golfa?

Wielu ludzi jest przekonanych, że golf jest sportowym wynalazkiem Anglii. Jest, jak to się mówi, gorąco, ale już po wszystkim. Golf powstał w Szkocji już w XV wieku. Gra była pasją pasterzy. Drewnianymi kijami wbijali okrągłe kamienie do króliczych nor. Później jednak lokalne władze zakazały gry. Dwa wieki później golf został odkryty na nowo w Holandii. Zasady były takie same. Później golf rozprzestrzenił się na cały świat. Jest to konkurencja, w której trzeba nie tylko wybijać piłkę kijem, ale także skrupulatnie wykonywać każdy ruch. Golfiści są oczywiście zobowiązani do noszenia mundurów. Nie ma jednak ustalonych zasad dotyczących ubioru jako takiego. Istnieją tylko pewne wytyczne, co jest wygodne do noszenia podczas gry w golfa.

Teraz pokażemy Ci, jak wybrać ubranie do golfa i buty golfowe, przestrzegając przy tym ustalonego dress code.

Z czego składa się strój do golfa?

Tak więc, podstawowy męski strój składa się ze spodni i koszuli. Dozwolony jest z krótkim i długim rękawem. Przedstawicielki płci pięknej mogą również nosić spodnie. Zwykle uzupełnia je koszulka polo. W gorące dni sportowcy mogą nosić szorty, a sportsmenki spódnice specjalnie do golfa.

Buty są istotną częścią stroju. Ich podeszwy muszą być radełkowane lub wyposażone w twarde kolce. Buty do golfa są zawsze noszone na białej bawełnianej skarpecie. Ma standardową długość tuż nad kostką.

W zależności od pogody

Jeśli podczas gry w golfa pogoda jest słoneczna, bez wątpienia kapelusz jest niezbędny. Może to być kapelusz lub czapka z daszkiem. Dobrze jest, gdy czapka ma duży rondo lub daszek. Wtedy Twoje oczy będą dobrze chronione przed promieniami UV.

Jeśli jednak w terenie pada ulewny deszcz, nie obejdzie się bez wiatrówki. Idealna jest kurtka wykonana z wodoodpornego materiału. Dobrze odpycha wilgoć i zapobiega przemoczeniu sportowców.

Nie powinno być problemów z doborem stroju. Nowoczesne marki oferują szeroką gamę odzieży golfowej. Kupując produkt, należy pamiętać, że musi on być odpowiednio dopasowany, ale jednocześnie wystarczająco luźny i nie ograniczać ruchów.

Istnieje jednak kilka rodzajów odzieży, które nie są dozwolone w golfie. Nie wolno grać w spodniach dżinsowych i kamuflażowych. Niedozwolone są również podkoszulki i topy.

Warto zauważyć, że jednolite zasady w każdym klubie golfowym nie są znacząco, ale różnią się od siebie. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z regulaminem klubu.

Podsumowanie

Golf to bardzo stary i wyrafinowany sport, który wymaga dużo praktyki i specjalnego podejścia. To sport, który nie powinien być lekceważony, a nawet jeśli chodzi o sprzęt, powinien być traktowany odpowiedzialnie.

Dodaj komentarz