Jak zostać operatorem wózka widłowego?

Jak zostać operatorem wózka widłowego?

Operator wózka widłowego to osoba, która na co dzień zajmuje się obsługą różnego typu wózków jezdniowych podnośnikowych. Urządzenia transportu bliskiego posiadają trzy różniące się między sobą kategorie pojazdów, które wymagają od ich przyszłych operatorów ukończenia odpowiednich kursów. Po nich następuje egzamin przed inspektorami z Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Jego zdanie jest równoznaczne z otrzymaniem uprawnień do wykonywania zawodu.

Czy ukończenie kursów na wózek widłowy to gwarancja stabilnego zatrudnienia?

Na polskim rynku pracy brakuje specjalistów z uprawnieniami nadanymi przez UDT – w szczególności operatorów wózków jezdniowych. Pojawiające się w różnych firmach wakaty zachęcają dość przyzwoitym wynagrodzeniem, czy atrakcyjnymi warunkami pracy. Operator wózka widłowego to zatem perspektywiczny zawód na najbliższe lata. Z tego powodu w ostatnich miesiącach odnotowuje się wzrost zainteresowania kursami na wózki widłowe i nie tylko. Osoby, które ukończyły i otrzymały uprawnienia, bez większego problemu znajdują zatrudnienie m.in.: w zakładach produkcyjnych, fabrykach, magazynach, czy galeriach handlowych –  zarówno w większych, jak i w mniejszych miejscowościach Polski.

Kursy na wózek widłowy – jak zostać operatorem?

Aby zostać operatorem wózka widłowego z uprawnieniami UDT, należy ukończyć specjalne kursy http://www.centrumszkolen.net/kurs-na-wozki-widlowe-warszawa/. Szkolenie podzielone jest na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna to nauka zasad BHP, omówienie zagadnień, które znajdą się na egzaminie, a także teoretyczna wiedza z zakresu obsługi urządzenia. Natomiast część praktyczna skupia się na nauce prowadzenia wózka i wykonywania nim wszelkich manewrów.

Po ukończeniu całego kursu przychodzi czas na egzamin przed inspektorami z Urzędu Dozoru Technicznego. Jeżeli podczas kursów opanowałeś niezbędną wiedzę oraz umiejętności, to zdanie nie powinno stanowić dla Ciebie większego problemu. Pozytywny wynik egzaminu jest równoznaczny z otrzymaniem uprawnień na wózki widłowe.

Gdzie warto zrealizować kurs na wózek widłowy?

Wybór kursu na wózek widłowy nie powinien być przypadkowy. Odpowiednie miejsce powinno wyróżniać się przede wszystkim pozytywną atmosferą, która sprzyjać będzie efektywniejszej nauce. Nie małe znaczenie mają tu także instruktorzy – oprócz doświadczenia i kwalifikacji, powinni wyróżniać się cierpliwością wobec każdego kursanta. Sprawdzając dostępne oferty kursów na wózek widłowy, warto zwracać uwagę także na opinię o danym ośrodku szkoleniowym. Dobrą renomom cieszy się Centrum Szkoleń, którego siedziba znajduje się w Łodzi, inne filie m.in.: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, czy Szczecinie.

Dodaj komentarz