Jakie usługi oferuje pomoc drogowa?

Jakie usługi oferuje pomoc drogowa?

Wielu kierowcom już zdarzyło się korzystać ze wsparcia pomocy drogowej, a inni jeszcze nie mieli takiej okazji, ale prawdopodobnie, prędzej czy później, może mieć miejsce taka sytuacja. Jazda samochodem jest bowiem nieprzewidywalna i nawet, jeśli jesteśmy świetnym i ostrożnym kierowcą, może przydarzyć się nam nieoczekiwana sytuacja, jak np. awaria.

W takim razie, jakie usługi oferuje pomoc drogowa i czy warto z nich korzystać?

Usługi oferowane przez pomoc drogową

Pomoc drogowa kojarzyć się może głównie z holowaniem. Faktycznie, czy interesuje nas pomoc drogowa warszawa, czy usługi w innym mieście, to właśnie holowanie będzie niewątpliwie należało do najpopularniejszych z nich. Samochód bądź inny pojazd może zostać odholowany do warsztatu, ale też na przykład do naszego domu.

Pod pojęciem innego pojazdu mogą kryć się przykładowo motocykle, skutery, quady, a nawet łodzie i jachty. Dzięki pomocy drogowej możliwe jest też przetransportowanie wszelkiego rodzaju maszyn rolniczych, takich jak ciągniki czy rozrzutniki. Również transport wszelkiego rodzaju ciężkich maszyn budowlanych nie powinna stanowić żadnego problemu.

Holowanie to jednak nie wszystko. Warto wiedzieć, że pomoc drogowa warszawa może także na przykład awaryjnie otworzyć auto, jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie tego zrobić sami. Możemy poprosić również o wymianę koła, uruchomienie pojazdu po rozładowaniu się akumulatora bądź dowóz paliwa. Możemy także liczyć na asystę, jeśli zdarzyło nam się źle zatankować paliwo i trzeba je teraz wymienić. Ponadto nie stanowi problemu wymiana przepalonej żarówki czy innych podstawowych elementów, które mogą łatwo ulec uszkodzeniu na trasie (na przykład paska klinowego).

Czy warto skorzystać z usług pomocy drogowej?

Pewne operacje, którymi zajmuje się pomoc drogowa, można oczywiście wykonać samodzielnie. Dozwolone jest nawet samodzielne holowanie, o ile pojazd holowany ma sprawne hamulce i światła. Będzie to jednak wymagać drugiej osoby (ponieważ w holowanym pojeździe też ktoś musi się znajdować) i drugiego samochodu, a także odpowiedniej linki holowniczej.

Jeśli nie mamy wprawy w holowaniu, łatwo możemy doprowadzić do wypadku na drodze i tylko jeszcze bardziej uszkodzić samochód, zwłaszcza, jeśli mówimy o holowaniu na duże odległości bądź panują kiepskie warunki atmosferyczne. Dlatego też korzystanie z usług pomocy drogowej w wielu przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem, a oszczędzanie poprzez próby samodzielnego rozwiązywania problemów może się dla nas ostatecznie źle skończyć.

Dodaj komentarz