Profesjonalna łyżka z mieszalnikiem do ładowarek

Profesjonalna łyżka z mieszalnikiem do ładowarek

Wśród firm budowlanych obecnie działających na rynku, coraz większa ich liczba decyduje się na inwestowanie w sprzęt ciężki. Oczywiście mamy tutaj na myśli firmy, które stosunkowo regularnie będą z tego typu sprzętu korzystać, podczas realizacji standardowych zadań. Wynika to głównie z oszczędności w stosunku do regularnego wypożyczania sprzętu ciężkiego. Jedną z bardziej zaś popularnych w tym przypadku maszyn będą ładowarki oraz miniładowarki, którym dodatkowo możemy poszerzyć w pewnym zakresie podstawową funkcjonalność. Najczęściej będzie to dodatkowa łyżka mieszalnikowa, pozwalająca na przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy. Warto przyjrzeć się temu poszerzeniu funkcjonalności ładowarki, gdyż będzie to dla wielu bardzo korzystne rozwiązanie.

Jak działa łyżka z mieszalnikiem do betonu?

Oczywiście najpierw trzeba się tutaj dowiedzieć nieco więcej na temat samej zasady działania łyżki mieszalnikowej. Jest to swego rodzaju forma betoniarki, montowana na ładowarce bądź miniładowarce. Pozwala na sprawne i szybkie przygotowanie betonu na placu budowy, nawet bez dostępu do sieci elektrycznej. W zależności od wielkości maszyny, możliwa do zastosowania będzie różnych gabarytów łyżka z mieszalnikiem, pozwalająca na jednorazowe przygotowanie nawet do 1000 litrów betonu.

Korzyści, jakie niesie za sobą łyżka z mieszalnikiem w firmie budowlanej.

Z punktu widzenia przedsiębiorców, kwestią najważniejszą w tym przypadku będą korzyści, jakie niesie za sobą posiadanie tego typu sprzętu. Tym bardziej, iż jest ich tutaj stosunkowo sporo. Do najważniejszych więc korzyści w tym przypadku będziemy zaliczać:

• Przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy.

• Możliwość przygotowania betonu w konkretnej, wymaganej aktualnie konsystencji (suchy, półsuchy, mokry)

• Prosty montaż i demontaż z zastosowaniem płyty adaptacyjnej. Prace zajmują kilka minut.

• Napędzanie mieszalnika układem hydrauliki ładowarki, co eliminuje potrzebę dostępu do sieci elektrycznej.

• Możliwość przemieszczania maszyny w trakcie mieszania betonu.

• Zachowanie dotychczasowej funkcjonalności – łyżka mieszalnikowa w dalszym ciągu umożliwia nam załadunek sypkich materiałów budowlanych.

Są to oczywiście najważniejsze zalety, jakimi charakteryzuje się każda łyżka z mieszalnikiem. Niemniej jednak, każdy z użytkowników, po pewnym czasie eksploatacji będzie znajdywać swoje własne zalety tego typu rozwiązań. Będą to zalety specyficzne dla danej branży i specyfiki realizacji poszczególnych prac. Ostatecznie więc, łyżka mieszalnikowa będzie rozwiązaniem o wielu zaletach, które warto wykorzystać na co dzień w pracy.

Podsumowanie

Analizując powyższe informacje, można dojść do wniosku, iż inwestycja w łyżkę mieszalnikową, będzie jak najbardziej uzasadniona w wielu przypadkach. Przede wszystkim w tych firmach, które na co dzień wykorzystują beton w różnych pracach budowlanych. W przypadku mniejszego zapotrzebowania, może się to okazać niepotrzebnym wydatkiem. Jeśli beton jest przez firmę wykorzystywany sporadycznie, w zupełności wystarczajże będą betoniarki, bądź usługi profesjonalnej betoniarni.

Dodaj komentarz