Serwetki na stół. Jak złożyć z nich elegancki, stojący wachlarz?

Serwetki na stół. Jak złożyć z nich elegancki, stojący wachlarz?

Stół to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc, przy którym gromadzą się rodziny oraz ich goście. Miejsce to stanowi również integralną część w lokalach gastronomicznych, w których odbywają się huczne imprezy o różnym charakterze. Nakrycie stołu powinno zatem zostać dopasowane do danej okazji. Inaczej przygotowujemy stół na wesele, a inaczej na dziecięce urodziny, czy romantyczną kolację we dwoje.

Nakrywając do stołu decydujemy się na różne dekoracje – od kwiatów, aż po świece. Aby jednak stół prezentował się schludnie – powinna znaleźć się na nim piękna zastawa oraz serwetki. Wbrew pozorom to właśnie serwetki mogą przyciągać uwagę naszych gości – pod warunkiem, że podczas ich składania popiszemy się nietuzinkową kreatywnością.

Kreatywne składanie serwetki na stół – stojący i elegancki wachlarz

Pomysłów na składanie serwetek nie brakuje. Niektóre z nich są proste, lecz eleganckie – inne, wręcz przeciwnie – na tyle kreatywne i wymyślne, że aż trudno oderwać od nich wzrok. W internecie nie brakuje zatem poradników, które pokazują krok po kroku jak należy składać serwetki, warstwa po warstwie. Najpopularniejsze wzory na składanie serwetek tworzą kieszonki, rozety, kwiaty, wachlarze oraz serca. Dziś jednak skupimy się wykonaniu wachlarza.

Na rodzinnych imprezach od lat królują serwetki, które są składane w elegancki, stojący wachlarz. Taki wzór, ze względu na swoją uniwersalność, sprawdza się na różne okoliczności. Jak zatem go stworzyć?

  1. Złóż serwetkę w połowie – tak, aby linia złożenia znalazła się do góry;
  2. Zegnij górne narożniki w dół – do linii środkowej;
  3. Wykonaj równomierne marszczenia warstw, które znajdują się na wierzchu. Pamiętaj, aby zacząć od linii złożenia;
  4. Złóż serwetkę wzdłuż linii środkowej (marszczeniami na zewnątrz);
  5. Złącz dwa narożniki z przeciwległym bokiem i lekko dociśnij w miejscu złożenia. Otrzymaną kompozycję ustaw na stole.

Jakie serwetki są najlepsze do składania?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej serwetki do składania kreatywnych wzorów nie może być przypadkowy. Taka serwetka musi się łatwo składać, a przy tym być wytrzymała i dosyć wydajna. Do składania rozmaitych kształtów idealnie nadadzą się zatem serwetki flizelinowe. Takie serwetki poznasz przede wszystkim po strukturze – przypominają one materiał. Są jednak dużo wygodniejsze, ponieważ  są one jednorazowe i nie wymagają prania w pralce. Dzięki temu prezentują się elegancko i szykownie i co najważniejsze: nadają się na niemal każdą okazję. Różnorodność wzorów oraz kolorów pozwala na wybór serwetki idealnie dopasowanej do okoliczności i dekoracji sali.

Dodaj komentarz