Zabieg endermologii – jak pozbyć się cellulitu? 

Zabieg endermologii – jak pozbyć się cellulitu? 

Z cellulitem boryka się znaczna większość kobiet. Skórka pomarańczowa najczęściej obejmuje uda oraz pośladki, może jednak występować także na brzuchu. Nierówności skóry, fałdki i wgłębienia bardzo często wiążą się z siedzącym trybem życia, brakiem zbilansowanej diety, czy przyjmowaniem zbyt małej ilości płynów. Jednak cellulit może być także objawem zaburzeń hormonalnych, czy nawet genetyczny. Walka ze skórką pomarańczową nie należy do łatwych zadań. Co więcej, ćwiczenia i dieta nie zawsze dają optymalne efekty. Najlepszym sposobem na pozbycie się skórki pomarańczowej jest za to zabieg endermologii http://pasjonacipiekna.pl/endermologia-lpg/. Na czym polega endermologia i kiedy warto zdecydować się na zabieg? 

Endermologia – co to jest? 

Endermologia to zabieg, który wykonuje się przy pomocy głowicy wyposażonej w rolki do masażu. Jest całkowicie bezbolesny, co więcej wiele osób powie, że nawet przyjemny. Zabieg endermologii jest zabiegiem próżniowym. Masaż natomiast wykonuje się ze stałą siłą nacisku. Jak dokładnie przebiega endermologia? Zabiegu nie wykonuje się na gołą skórę. Pacjent ubrany jest w obcisły kombinezon, dzięki temu z endermologii mogą skorzystać osoby z wrażliwą skórą, ze skłonnościami do podrażnień. 

Następnie do skóry przykłada się urządzenie masujące. Głowice zasysają fałdy skóry, które są rozmasowywane przez rolki. Imitują one ruchy masażystów i dokładnie obejmują każdy skrawek skóry. W efekcie staje się ona jędrniejsza i gładsza. 

Jakie efekty daje zabieg endermologii? 

Endermologia jest metodą na pobudzenie krążenia skóry i poprawę metabolizmu komórek. Dzięki temu skóra staje się gładka i odżywiona. Cellulit jest wynikiem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Zabieg endermologii pomaga rozbić grudki i sprawia, że skórka pomarańczowa staje się mniej widoczna. Co ważne, endermologia daje trwałe efekty. Jest to najskuteczniejsza metoda w walce z cellulitem. 

Dużą zaletą zabiegu jest jego nieinwazyjność. Endermologia jest całkowicie bezbolesna i trwa około 30 minut. Za to przynosi spektakularne efekty po nawet jednym razie. Z tego względu jest najczęściej wybierana przez kobiety. Zabieg pomaga także zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej i może być stosowany na całe ciało. W efekcie zyskujemy nie tylko gładszą i jędrniejszą skórę, ale także uformowaną sylwetkę. 

Masaż endermologii pozwala także na usunięcie toksycznych substancji z organizmu. Nierzadko są one przyczyną szarej i matowej skóry. Zabieg wspomaga także produkcję kolagenu. Jest to substancja, która odpowiada za jędrną i sprężystą skórę. 

Dodaj komentarz